تاریخ : پنج شنبه, ۲ اردیبهشت , ۱۴۰۰
5

بی بند و باری افسار‌گسیخته در حوزه پوشاک بانوان/ کدام دستگاه متولی رسیدگی به وضعیت ناگوار فرهنگی است؟!

  • کد خبر : 326979
  • 30 مرداد 1398 - 8:56
بی بند و باری افسار‌گسیخته در حوزه پوشاک بانوان/ کدام دستگاه متولی رسیدگی به وضعیت ناگوار فرهنگی است؟!

گویا برخی آزادی را تنها در پوشش نامناسب و روابط غیرمشروع و به دور از فرهنگ ایرانی ـ اسلامی یافته اند و در همین مسیر نیز به دنبال ترویج بی بند و باری و اشاعه فرهنگ غربی و غیراسلامی هستند.

به گزارش اروم نیوز، وضعیت پوشش در خیابان های مختلف و در اماکن عمومی تا حدی ناگوار و نامناسب شده که دیگر کمتر کسی می تواند از تنبیه و برخورد با بدحجابان و بی حجابان سخن به میان آورد.

این روزها نه کسی شنوای درد جامعه است و نه فکری برای بهبود وضعیت پوشش و فرهنگ در خیابان ها و پشت ویترین مغازه ها اندیشیده می شود.

نتیجه این نبود نظارت ها و بی مبالاتی در امر دوخت، توزیع و پوشش لباس های نامناسب با فرهنگ جامعه اسلامی را به راحتی می توان در نحوه رفتار و نیز نوع نگرش ها به بانوان جامعه یافت.

مانتوهای جلوباز، تی شرت هایی با تصاویر و وضعیت پوششی نامناسب، ساپورت های ترویج دهنده اوضاع ناهنجار و ده ها مدل لباس از نوع ناهنجار را می توان در ویترین مغازه ها مشاهده کرد که تمام این موارد به عدم برخورد و بی توجهی مسئولان متولی رسیدگی به وضعیت فروش و پوشش بانوان باز می گردد.

گویا برخی آزادی را تنها در پوشش و روابط غیرمشروع و به دور از فرهنگ ایرانی ـ اسلامی یافته اند و در همین مسیر نیز به دنبال ترویج بی بند و باری و اشاعه فرهنگ غربی و غیراسلامی در میان اقشار مختلف به ویژه بانوان ایرانی هستند.

با توجه به وضعیت موجود، دیگر نوبت ارائه تذکر و درخواست برخورد توسط مسئولان مربوطه گذشته و باید در این مسیر چاره اندیشی فوری و برخوردهای مناسب توسط دستگاه های دخیل به ویژه نهادهای نظارتی انجام شود.

هرچند مشخص نیست کدام دستگاه باید در این مسیر قدم پیش گذارد تا سایر متولیان بیست و چند گانه فرهنگ نیز وارد میدان شوند، اما وضعیت فعلی موجود در معابر عمومی نشانه خطرهای موجود در آینده نزدیک از سوی همین ترویج بی بند و باری و لاابالی گری ها در جامعه است.

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=326979

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.