تاریخ : جمعه, ۳ اردیبهشت , ۱۴۰۰
2

پارلمان مشورتی بانوان در کلیه شهرستان های آذربایجان‌غربی تشکیل شد

  • کد خبر : 329540
  • 01 مرداد 1398 - 14:31
پارلمان مشورتی بانوان در کلیه شهرستان های آذربایجان‌غربی تشکیل شد

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان‌غربی گفت: پارلمان مشورتی بانوان در ۱۷ شهرستان تشکیل شده است.

به گزارش اروم‌نیوز، پریسا علیلو صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که در محل سالن شهید نیکخواه استانداری آذربایجان غربی برگزار شد، اظهار داشت: آذربایجان‌غربی به عنوان سومین استان در کشور طی ۳ ماه اخیر در ۱۷ شهرستان موفق به تشکیل پارلمان مشورتی زنان شده است.

وی، ادامه داد: ابداع کننده این پارلمان ها خراسان رضوی بود و از طریق معاونت زنان این استان به تمامی استانها تعمیم یافت و پس از آن در خراسان شمالی تشکیل شد و آذربایجان غربی نیز سومین استان تشکیل دهنده پارلمان های مشورتی زنان بوده است.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان‌غربی، با اشاره به اهداف تشکیل پارلمان مشورتی زنان خاطرنشان کرد: پارلمان مشورتی زنان نمادی از مشارکت نظام مند و توسعه یافته برای پیگیری مطالبات زنان و نقطه عطفی برای حرکت در تحقق عدالت جنسیتی و افزایش نقش و مشارکت زنان براساس اسناد بالادستی و قانون اساسی است.

وی، با بیان اینکه چون در سال انتخابات قرار داریم، این پارلمان می تواند مشوق زنان باشد، تصریح کرد: این پارلمان ها به صورت مجمع عمومی شکل گرفته و اساسنامه توسط خراسان شمالی تشکیل شده و ترکیبی از زنان صاحب نظر و نخبه متشکل از ۲۵ قشر در اساسنامه تعریف شده که می توانند دعوت کنند.

علیلو، با اشاره به اینکه پارلمان های مشورتی زنان متشکل از ۲۵ قشر در ۵ گروه اجتماعی و فرهنگی، اقتصادی، آموزش، پژوهش و توانمندسازی و  کمیسیون سلامت و حقوقی است، یادآور شد: شناسایی وضعیت دقیق زنان با نگاه بومی و منطقه ای بوده و اولویت بندی براساس هر شهر در جهت توسعه و حل مسائل بر اساس برنامه ریزی عملیاتی و نتیجه بهتر برای بهبود وضعیت زنان استان است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=329540

برچسب ها

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.