تاریخ : دوشنبه, ۲۶ مهر , ۱۴۰۰

احداث جاده بوکان ـ سردشت در مرحله مناقصه و تعیین پیمانکار قرار دارد

  • کد خبر : 328164
  • 19 تیر 1398 - 10:51
احداث جاده بوکان ـ سردشت در مرحله مناقصه و تعیین پیمانکار قرار دارد

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی گفت: احداث جاده بوکان ـ سردشت در مرحله مناقصه و تعیین پیمانکار قرار دارد.

به گزارش اروم نیوز به نقل از کانی پرس، جاده بوکان ـ سردشت یکی از آرزوهای دیرینه شهروندان این دو شهرستان جنوبی استان اذربایجان غربی است، آرزوی که اینک و بعد از نیم دهه در حال براورده شدن است.

جاده سردشت به بوکان، یک جاده روستایی به طول 99 کیلومتر است که می تواند مسیر 2 ساعت و 55 دقیقه ای بوکان به سردشت را از مسیر خلیفان به یک ساعت 20 دقیقه کاهش دهد.

این مسیر از بوکان اغاز و بعد از طی مسیر زیبایی شهریکند تا گندمان به روستای گوله و بعد از آن به شهر ربط می رسد که بی تردید می تواند نقش بسیار ویژه ای در رونق مبادلات و همچنین کاهش چشمگیر هزینه هاداشته باشد.

هم اکنون 86 کیلومتر از سیر 99 کیلومتری این جاده که البته بیشتر آن از طرف بوکان است آسفالت و تردد در ان جریان دارد و تنها 13 کیلومتر دیگر لازم است که شهرهای سردشت و بوکان بدون واسطه به هم متسل شوند.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی، در این خصوص در گفت و گو با کانی پرس گفت: جاده بوکان ـ سردشت یکی از پروژه های مهم و حائز اهمیت در حوزه جنوب استان است که می تواند سبب وسعه شگرفی در حمل و نقل جاده ای جنوب استان به مناطق دیگر کشور ایجاد کند.

ابراهیم مبارک قدم، افزود: از این محور 99 کیلومتری تنها 13 کیلومتر ان که بخشی در حوزه شهرستان بوکان و بخشی در حوزه سردشت واقع شده باقی مانده است که زیر سازی و اسفالت نشده و الباقی مسیر گروی بار ترافیکی است.

بیشتر بخوانید..
مرگ باشگاه سردار بوکان با ویروس بی هویتی

وی، تصریح کرد: بر اساس اعتباری که هر دو شهرستان برای اجرای این پروژه تخصیص دادند خوشبختانه مطالعات و نقشه برداری ان به اتمام رسده و اکنون در مرحله مناقصه و تعین پیمانکار است.

مبارک قدم، خاطر نشان کرد: انشاالله به زودی و بعد از اینکه پیمانکار مشخص شد عملیات اجرای پروژه نیز آغاز خواهد شد.

حال باید دید که همشهریان بوکانی و سردشتی چه زمانی می توانند از این مسیر زیبا و تفریحی رفت آمد و کنند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=328164

برچسب ها

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.