تاریخ : پنج شنبه, ۲۳ اردیبهشت , ۱۴۰۰
4

لزوم توجه به رعایت حجاب در دستگاه‌های دولتی/ تکریم ارباب رجوع موضوع اساسی در ادارات است

  • کد خبر : 327688
  • 11 تیر 1398 - 12:38
لزوم توجه به رعایت حجاب در دستگاه‌های دولتی/ تکریم ارباب رجوع موضوع اساسی در ادارات است

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی گفت: تکریم ارباب رجوع و رعایت حجاب در ادارات جزو اموراتی است که باید مورد توجه مسئولین باشد.

به گزارش اروم‌نیوز، حجت‌الاسلام و المسلمین سید مهدی قریشی صبح امروز در اولین جلسه ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی که با حضور مدیران دستگاه‌های عمومی و دولتی آذربایجان‌غربی در استانداری برگزار شد، اظهار داشت: احترام به مراجعه کننده یکی از مسائل اساسی است و ارباب رجوع نباید برای اینکه کسی در ادارات حرفش را بشنود یا کار او را حل کنند به دنبال فرد آشنا در سیستم اداری باشند.

وی، افزود: برخی اوقات شاهد هستیم که در قبال ارباب رجوع ناخوشی و بدخلقی شده و باعث ایجاد کدورت در محیط اداری می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی، در ادامه با اشاره به اینکه مساله حقوق شهروندی با انجام درست وظایف در ادارات محقق می‌شود، گفت: ما به عنوان سیستم دولتی و کارمند و کارگزار مشعول هستیم، بر همین اساس اول باید روی خودمان کار کنیم. کارمندانی که از نظام ارتزاق می‌کنند اول باید عفت و حجاب را رعایت کنند. این امری بسیار مهم در سیستم اداری است.

وی، بیان داشت: این مفهومی ندارد که رئیس یک اداره در طول سال به تعداد معدود در نماز جماعت حضور یابد، اگر نمی‌توانیم خود را با شرایط وفق دهیم نباید مسئولیت و مدیریت اسلامی را قبول کنیم. زمانی که توان انجام کاری را نداریم باید خود را کنار بکشیم.

حجت‌الاسلام قریشی، مساله حجاب را از ضروریات دین برشمرد و گفت: بر اساس روایات اسلامی، سعادت به واسطه عمل به واجبات الهی و بدبختی نیز به واسطه انکار احکام و ضایع کردن حقوق مردم است. بنابراین وظیفه کارکنان دولت و دستگاه‌های خدمات‌رسان به خوبی مشخص است.

وی، در پایان تاکید کرد: مسئولان باید احکام الهی را در محیط کاری خود ساری و جاری کنند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=327688

برچسب ها

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.