تاریخ : دوشنبه, ۲۶ مهر , ۱۴۰۰

مسیر توسعه سردشت با سرعت طی می شود

  • کد خبر : 327551
  • 07 تیر 1398 - 12:38
مسیر توسعه سردشت با سرعت طی می شود

استاندار آذربایجان غربی گفت: مسیر توسعه سردشت با سرعت بالایی آغاز شده و ما خود را مکلف به تغییر سیمای این سرزمین می‌دانیم.

به گزارش اروم نیوز، محمدمهدی شهریاری در مراسم بزرگداشت یاد و خاطره شهدای بمباران شیمیایی سردشت، اظهار داشت: آبادانی و توسعه شهرستان سردشت متفاوت تر از قبل به همت مردم و مسئولان در دستور کار قرار گرفته تا فاصله گرفتن از محرومیت بتواند تسکین دهنده زخم ها و تاول های مردم باشد و بتوانتد در فضایی پر از برابری و توسعه تنفس کند.

استاندار آذربایجان غربی، با بیان اینکه خود را موظف به تغییر آبادانی این شهر می دانیم و در این راه از هیچ کوششی دریغ نمی کنیم، افزود: باوجود همه تلاش هایی که برای کاستن از زخم های مردم سردشت رخ داده اما کافی نبوده و دولت تدبیر و امید در راستای قدردانی از فداکاری ها و صبوری این مردم فعالیت هایی را در خصوص تامین نیازهای بهداشتی درمانی، پرونده های ایثارگری، ساخت یادمان، بهبود شاخص های حمل و نقلی و … اجرا و در دست اقدام دارد که شاید با تکمیل این کمبود ها بتوانیم کمی در ارامش مردم این شهر نقش داشته باشیم.

وی بیان کرد: سردشت اگر چه زخمی عمیق بر تن دارد و به واسطه آن می تواند نماد جهانی عاری از سلاح شیمیایی لقب بگیرد اما به طور قطع همت والای مردمانش، زیبایی ها و داشته های خدادایش توان آن را دارد تا این سرزمین انگور سیاه و آبشار شلماش را به عنوان مقصدی امن و خاطره انگیز برای گردشگران فراهم سازد.

شهریاری افزود: سردشت اولین شهر قربانی فاجعه شیمیایی، فقط نماد مظلومیت ایران نیست، نماد برخورد دوگانه مجامع بین المللی در جهت تامین منافع ابرقدرت ها نیز است، داستان تلخی که امروز نیز دشمنان نظام به اشکال مختلف برای مردم ایران تدارک دیده و از هیچ کوششی برای دستیابی به اهداف خود دریغ نمی کنند.

استاندار آذربایجان غربی گفت: گرامیداشت سالروز بمباران شیمیایی سردشت نیز فرصت مغتنمی است تا ضمن تلاش برای جهانی عاری از سلاح شیمیایی، مسئولیت جامعه بین المللی در قبال آلام و رنج های مصدومین این جنایت جنگی یادآوری شود و به منظور جبران بخش ناچیزی از صدمات وارده به مصدومین شیمیایی و خانواده های آنها با احساس مسئولیت به وظیفه حقوقی و اخلاقی خود در این رابطه عمل کنند.

شهریاری با بیان اینکه اوضاع سیاسی امروز جهان بخاطر خودخواهی کشورهایی است که ملت ایران در برابر تمام زیاده خواهی آن‌ها ایستاد، افزود: جمهوری اسلامی ایران همواره مخالف کاربرد سلاح شیمیایی بوده و خواهد بود.

وی بیان کرد: مسیر توسعه سردشت با سرعت بالایی آغاز شده و ما خود را مکلف به تغییر سیمای این سرزمین می‌دانیم، سردشت باید زیبایی‌های خودرا در کنار مظلومیت و ندای صلح مردم به جهان معرفی کند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=327551

برچسب ها

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.