تاریخ : جمعه, ۳۰ اردیبهشت , ۱۴۰۱

بیمه سلامت بزرگ‌ترین سازمان بیمه گر آذربایجان‌غربی/ بیش از ۲ میلیون نفر تحت پوشش بیمه سلامت در استان هستند

  • کد خبر : 326573
  • 28 خرداد 1398 - 11:59
بیمه سلامت بزرگ‌ترین سازمان بیمه گر آذربایجان‌غربی/ بیش از ۲ میلیون نفر تحت پوشش بیمه سلامت در استان هستند

مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان‌غربی گفت: بیش از ۲ میلیون و ۷ هزار نفر از جمعیت استان تحت پوشش بیمه سلامت هستند.

به گزارش اروم‌نیوز، نادر نانبخش صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که در سالن جلسات اداره کل برگزار شد، اظهار داشت: ۶۰ درصد جمعیت تحت پوشش استان است که از این تعداد یک میلیون و ۱۰۸ هزار نفر بیمه روستایی دارند و بزرگ‌ترین جمعیت تحت پوشش بیمه سلامت است.

وی، افزود: در سطح آذربایجان‌غربی ۵۴۸ هزار نفر تحت پوشش بیمه رایگان هستند و مجموعا ۲ میلیون و ۷ هزار نفر جمعیت تحت پوشش بیمه سلامت که ۷/۴ درصد جمعیت استان را شامل می شود که بزرگترین سازمان بیمه گر پایه در استان است.

مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان‌غربی، عنوان کرد: در استان بیش از ۵۲ هزار نفر افراد کمیته امداد تحت پوشش یکی از صندوق‌های بیمه سلامت همچون بیمه ایرانیان هستند، تاکنون ۳۳ درصد جمعیت کمیته امداد دفترچه خود را تحویل گرفته‌اند.

وی، گفت: ما برای اینکه تعداد بیمه شدگان را افزایش دهیم به هیچ عنوان تبلیغاتی نداریم و هیچ‌گونه ارتباط کاری نیز با برخی شرکت‌ها و پزشکانی که چنین تبلیعاتی می‌کنند، نداریم.

وی، با اشاره به بدهی های این بیمه، ادامه داد: بدهی‌های مالی مربوط به فروردین ماه ۹۸ به طور کامل پرداخت شده اما بدهکاری هایی از سال ۹۷ هنوز باقی است. این میزان بدهی نیز به این دلیل است که اعتبارات هر سال باید برای بدهی‌های همان سال پرداخت شود.

نانبخش، تاکید کرد: ۷۰ درصد بدهی‌های آبان و آذر ۹۷ در بخش دولتی دانشگاهی پرداخت شده و پس از آن تاریخ باقی مانده است.

مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان‌غربی، گفت: هرماه ۱۰ میلیارد تومان در بخش خصوصی و ۳۴ میلیارد تومان هزینه بخش دولتی دانشگاهی ماست.

وی، اذعان کرد: طرح نسخه نویسی الکترونیک که برای اولین بار در کرمان و در استان ما در شهرستان نقده از آذر ۹۷ کلید زده شد.

نانبخش، گفت: برنامه تبادل اسناد بستری به صورت الکترونیک از دیگر برنامه هاست که در استان دو بیمارستان مطهری، طالقانی و سیدالشهدا در ارومیه و یک بیمارستان قمر خوی

وی، در خصوص نسخه‌نویسی الکترونیکی نیز اذعان داشت: علاوه بر نقده در نظر داریم 4 شهرستان دیگر از جمله سلماس، بوکان، اشنویه و ماکو را وارد طرح نسخه‌نویسی الکترونیک کرده و تابع این موضوع شوند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=326573

برچسب ها

ثبت دیدگاه