تاریخ : چهارشنبه, ۲۲ اردیبهشت , ۱۴۰۰
2

ایجاد امکانات نوین اوقات فراغت پس از تعیین تکلیف اراضی ارتش در ارومیه

  • کد خبر : 326185
  • 26 خرداد 1398 - 10:50
ایجاد امکانات نوین اوقات فراغت پس از تعیین تکلیف اراضی ارتش در ارومیه

شهردار ارومیه گفت: شهرداری منتظر مشخص شدن سهم خود از اراضی ارتش است و بعد از تعیین تکلیف وضعیت این اراضی، امکانات جدیدی برای اوقات فراغت خانواده طراحی و ایجاد می‌شود.

به گزارش اروم نیوز، محمد حضرت‌پور صبح امروز در گفت و گو با خبرنگاران، با اشاره به اینکه «بوستان سلامت ارومیه» مجهز به فناوری هوشمند تا پایان سال جاری به طور رسمی مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد، اظهار داشت: احداث زیرساخت‌های فناوری نوین در بوستان سلامت و تامین برق آن از طریق انرژی خورشیدی جزء مواردی است که این بوستان را به پارکی هوشمند تبدیل خواهد کرد.

وی، افزود: ایجاد پیست دوچرخه‌سواری و پیاده‌ روی ازجمله سایر اقدامات شهرداری ارومیه در بوستان سلامت است که برای رفاه بیشتر شهروندان اجرا می شود.

شهردار ارومیه، عنوان کرد: متاسفانه با پیمانکار قبلی این پروژه به دلیل عدم توانایی مالی قطع همکاری شد و پیمانکار جدید پروژه حداکثر باید تاپایان سال جاری آن را تحویل شهرداری ارومیه دهد.

وی، گلنگ زنی پروژه تراموا، افتتاح فاز اول کمربندی دوم شهر، فاز دوم و سوم تقاطع غیرهمسطح آذربایجان، ساماندهی ورودی‌های شهر و استقرار پل عابر پیاده در محدوده کمربندی شهر را از دیگر برنامه‌های شهرداری ارومیه در سال 98 اعلام کرد.

حضرت‌پور، به مسیر تراموای شهری ارومیه اشاره کرد و گفت: مسیر تراموای شهری ارومیه از جاده چی چست آغاز شده و بعد از گذر از خیابان‌های هفده شهریور، امام و مدرس به انتهای خیابان هشت‌شهریور ختم می‌شود.

وی، با بیان اینکه شهرداری منتظر مشخص شدن سهم خود از اراضی ارتش است، خاطرنشان کرد: بعد از تعیین تکلیف وضعیت این اراضی؛ امکانات جدیدی برای اوقات فراغت خانواده طراحی و ایجاد می‌شود.

شهردار ارومیه، هدف بلند مدت شهرداری را ایجاد 15 متر سرانه فضای سبز به ازای هر شهروند در ارومیه تا پایان سال 1404 عنوان کرد که می‌تواند در دست یافتن به شهر ایده آل و سرسبز نیز موثر باشد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=326185

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.