تاریخ : سه شنبه, ۲۸ اردیبهشت , ۱۴۰۰
2

71 درصد روستاهای آذربایجان غربی تحت پوشش خدمات تلفن و اینترنت هستند

  • کد خبر : 325741
  • 20 خرداد 1398 - 16:18
71 درصد روستاهای آذربایجان غربی تحت پوشش خدمات تلفن و اینترنت هستند

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان غربی گفت: 71 درصد از روستاهای آذربایجان غربی تحت پوشش هر سه خدمات اینترنت، تلفن ثابت و تلفن همراه هستند.

به گزارش اروم نیوز، قاسم جلیلی نژاد صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که در سالن جلسات اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان برگزار شد، اظهار داشت: استان ظرفیت زیرساختی خوبی دارد و سعی بر افزایش آن داریم که از سال گذشته ۱۲ برابر افزایش پیدا کرده است.

وی، افزود: ظرفیت پهنای باند ورودی استان ۱۱ برابر ظرفیت پهنای باند بهره برداری شده ۸ برابر شده است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان غربی، ابراز کرد: در حال حاضر تعداد مشترکین ثابت و متحرک آذربایجان غربی ۲ میلیون و ۶۲۶ هزار و ۹۹۲ مشترک است.

وی، با اشاره به افزایش سایت های نسل سوم و چهارم تاکید کرد: تعداد سایت های نسل سوم ۳۸ درصد وسایت های نسل چهارم ۹۰ درصد افزایش داشته است.

جلیلی نژاد، با بیان اینکه همه روستاهای استان دارای ارتباط هستند، تاکید کرد: همه شهرهای استان ارتباط  کامل دارند و ۷۱ درصد روستاها هر سه خدمت تلفن ثابت متحرک و اینترنت را دارند.

وی، با اشاره به پوشش تلفن ۹۹.۴ درصدی تلفن ثابت گفت: ضریب نفوذ تلفن همراه در شهریور  ۹۷ معادل ۱۰۲.۵۲ درصد بوده که در حال حاضر ضریب نفوذ تلفن همراه استان ۱۰۷.۵۵ درصد است و رشد خوبی داشته است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان غربی، با اشاره به سه سفر وزیر ارتباطات طی ۸ ماه به آذربایجان غربی، افزود: در حال حاضر امکان ثبت نام تلفن ثابت روستایی برای یک هزار و ۴۲ روستا فراهم شده است و هزینه آن ۲۰۰ هزار تومان برای ثبت نام است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=325741

نوشته های مشابه

28اردیبهشت
روی اشک تمساح پس انداز نکن!
28اردیبهشت
فرمانده جدید سپاه مهاباد معرفی شد
با حضور سردار شهسواری؛

فرمانده جدید سپاه مهاباد معرفی شد

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.