تاریخ : دوشنبه, ۸ آذر , ۱۴۰۰

اقدام رئیس‎جمهور در قبال بدعهدی ‎ها به برجام قابل تقدیر است

  • کد خبر : 322060
  • 19 اردیبهشت 1398 - 13:05
اقدام رئیس‎جمهور در قبال بدعهدی ‎ها به برجام قابل تقدیر است

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اقدام رئیس جمهور در قبال بدعهدی ها به برجام آن را هرچند دیرهنگام اما مورد تقدیر عنوان کرد و گفت: آمریکا و اروپا به تعهدات خود در خصوص برجام پایبند نبودند.

نادر قاضی پور در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، با اشاره به اظهارات رئیس جمهور در خصوص اقدام متقابل درباره برجام، اظهار داشت: زمانی که برجام را به مجلس آوردند از سوی شورای امنیت عمومی یک شرطی به آن افزوده شد و آن برخورد با برجام زمان مواجهه با مشکل بود.

وی، افزود: برای اولین بار رئیس جمهور اعلام مهلت 60 روزه داده، به نظر من با تاخیر زیادی این برخورد انجام شده و آمریکا و اروپا حداکثر سو استفاده را از برجام انجام داده اند و این کار نباید انقدر طولانی می شد اما الان هم که شروع شده باید مقتدرانه کار را پیش ببرند چرا که باقی ماندن ما در برجام درست نیست و باید روزی که آمریکا از برجام خارج شد ما هم خارج می شدیم.

نماینده مردم ارومیه و عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: اروپایی ها بارها مهلت هایی که از جانب خودشان بوده عمل نکردند و انتظار هم این نیست که به وعده ما عمل کنند.

وی، با اشاره به مواضع رئیس جمهور در خصوص برجام آن را مقتدرانه عنوان کرد و گفت: این اقدام روحانی قابل تقدیر است و این موضع تقابل ما در برجام مقابل کشورهای اروپایی در حال حاضر به عنوان یک نقطه قوت است.

قاضی پور، با تاکید بر اینکه ما باید منافع ملی را در نظر بگیریم نه منافع اروپا و آمریکا را، گفت: دنیا در برابر این اقدام ایران تعصب نشان می دهد اما منافع این انصراف بیش از این هاست چرا که امام راحل نیز زمانی که انقلاب اسلامی را بنیان نهاد دنیا انگشت حیرت به دهان گرفت.

بیان کرد: امیدواریم با این اقدام اروپایی ها مطالبات ایران را  عملی کنند ولی بعید به نظر می رسد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=322060

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.