تاریخ : چهارشنبه, ۲۲ اردیبهشت , ۱۴۰۰
2

آئین جمع خوانی قرآن کریم در ارومیه برگزار می شود

  • کد خبر : 321935
  • 17 اردیبهشت 1398 - 12:47
آئین جمع خوانی قرآن کریم در ارومیه برگزار می شود

مدیر موسسه علوم قرآنی یس ارومیه از برگزاری جمع خوانی قرآن کریم در ایام ماه مبارک رمضان در ارومیه با مشارکت 4 هزار نفری شهروندان خبرداد.

«معصومه وجدانی» در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، با اشاره به اجرای آئین جمع خوانی قرآن کریم در ایام مبارک ماه رمضان در محل مصلی امام خمینی(ره) ارومیه، اظهار داشت: از امروز اول رمضان به مدت یک ماه، همه روزه یک جزء از قرآن کریم توسط قاریان برتر که قرائت آنان مورد تایید شورای فرهنگ قرآنی است، خوانده می شود.

وی، با بیان اینکه این مراسم هر روز از ساعت 18 آغاز و تا 19 ادامه خواهد داشت، افزود: همچنین در حاشیه این مراسم نمایشگاه حجاب و عفاف، کارگاه های مشاوره و روانشناسی، کارگاه کودک و خانواده برپا شده و برای مادرانی که همراه فرزندان خود در مراسم جمع خوانی حاضر می شوند جهت رفاه حال آن عزیزان بخش نگهداری از کودکان با استفاده از مربیان مجرب و کار آزموده ایجاد شده است.

مدیر موسسه علوم قرآنی یس ارومیه، با اشاره به اینکه این مربیان در طول برگزاری جمع خوانی به کودکان سوره ها، اشعار و قصص قرآنی می آموزند، ابراز کرد: همچنین بخش تجوید الصلاه برای کسانی که در تجوید سوره های نمازهای یومیه مشکل دارند برگزارشده و در بخشی دیگر اقدام به ثبت نام از بانوانی که مایل به فعالیت در موضوعات قرآنی دارند می شود.

وجدانی، با تاکید بر اینکه در کنار جمع خوانی قرآن کریم مسابقات قرآنی برای سنین مختلف برگزار خواهد شد، تصریح کرد: هر روز پیش از آغاز مراسم جمع خوانی، سخنرانانی به ایراد سخن در مصلی پرداخته و پس از آن سوالاتی با موضوع سخنرانی در بین حاضران پخش و روزانه به ۳ نفر از پاسخ دهندگان به قید قرعه جوایزی اهدا می شود.

وی، با بیان اینکه هرساله استقبال قابل توجهی از این مراسم قرآنی صورت می گیرد، افزود: سال گذشته شاهد حضور پرشور مردم در این جمع خوانی ها به خصوص در بخش بانوان بودیم به گونه ای که بیش از 4 هزار نفر همه روزه در این مراسم حضور می یابند.

مدیر موسسه علوم قرآنی یس ارومیه، پخش زنده مراسم جمع خوانی قرآن کریم از شبکه استانی را فرصت مغتنمی برای افرادی که فرصت حضور و امکان آن را در مصلی ندارند فراهم می آورد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=321935

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.