تاریخ : سه شنبه, ۲۱ اردیبهشت , ۱۴۰۰
0

سمن ها باید مطالبه گر باشند

  • کد خبر : 320948
  • 09 اردیبهشت 1398 - 10:18
سمن ها باید مطالبه گر باشند

سرپرست فرمانداری بوکان گفت: سمن های فعال در حوزه های مختلف بایستی مطالبه گر باشند و مطالبه گری یکی از راههای مشارکت و حل مشکلات بوده که باید به مسئولان امر انتقال داده شود مسئولین نیز موظف به پیگیری و ارائه جواب آنها هستند.

به گزارش اروم نیوز به نقل از کانی پرس؛ با گذشت 39 روز از سال 98 اولین جلسه هم اندیشی با سازمانهای مردم نهاد بوکان با ریاست خسروپور سرپرست فرمانداری شهرستان و با حضور نمایندگان سازمانهای مردم نهاد روز یکشنبه ۸ اردیبهشت ماه ۹۸ در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

در این جلسه سرپرست فرمانداری شهرستان بوکان با اشاره به سیاستهای دولت مبنی بر توسعه و تقویت سازمانهای مردم نهاد اظهار داشت: هدف از برگزاری این جلسه ارائه راهکارها و پیشنهادات برای باز نمودن مسیر در خصوص نظارت و مشارکت سازمانهای مردم در حوزه های مختلف شهرستان در سال ۹۸می باشد.

خسروپور، با اشاره به مباحث صورت گرفته و مطالبه گری سمن ها اظهار داشت : سمن های فعال در حوزه های مختلف بایستی مطالبه گر باشند و مطالبه گری یکی از راههای مشارکت و حل مشکلات بوده که باید به مسئولان امر انتقال داده شود مسئولین نیز موظف به پیگیری و ارائه جواب آنها هستند.

وی، با اشاره به وجود مشکلاتی در حوزه هایی همچون آسیب های اجتماعی، محیط زیست، ترافیک و غیره اظهار امیدواری کرد که با مشارکت سازمانهای مردم نهاد بتوانیم گامهای بهتری در راستای حل این معضلات برداریم و به معنی واقعی سمن ها در تصمیم سازیها شرکت داشته باشند.

سرپرست فرمانداری بوکان، تاکید کرد: با توجه به وجود کارگروه های مختلف در سطح شهرستان، نمایندگان سازمانهای مردم نهاد نیز بر اساس اهداف و‌وظایف تعریف شده خود در این کارگروهها عضو و با همراهی ادارات دولتی در حل معضلات قدم بردارند.

شایان ذکر است؛ در این جلسه نمایندگان سازمانهای مردم نهاد به ارائه نکته نظرات و پیشنهادات خود در خصوص مهمترین مشکلات شهرستان پرداختند و‌مقرر شد این جلسات بصورت منظم برگزار و همه سمن های فعال شهرستان در کارگروههای مختلف بر اساس وظایف تعریف شده در اساس نامه‌ عضویت پیدا کنند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=320948

برچسب ها

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.