تاریخ : سه شنبه, ۲۸ اردیبهشت , ۱۴۰۰
1

پارک علم و فناوری حلقه اتصال علم و صنعت است

  • کد خبر : 316278
  • 14 اسفند 1397 - 15:00
پارک علم و فناوری حلقه اتصال علم و صنعت است

رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی گفت: پارک علم و فناوری حلقه اتصال مراکز علمی پژوهشی و صنعت است.

به گزارش اروم نیوز، حسن حیدری ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه، با تاکید بر اهمیت اشتغالزایی و عدم تکیه بر دولت اظهار داشت: حجم دولت بزرگ بوده و درآمدهای نفتی هم محدود است، به طوری که نفت تعیین کننده اراده دولتی شده، با توجه به اینکه چشم انداز مشاغل دولتی خوب نیست بنابراین باید جوانان را برای ایجاد شغل برای خود تشویق کنیم.

وی، افزود: پارک علم و فناوری، حلقه واسط بین مراکز پژوهشی و صنعت بوده و جهت گیری آن به سوی اقتصاد است.

رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی ابراز کرد: تغییراتی در شرایط اقتصادی دنیا و کشور رخ داده، غیرشفاف بودن بسیاری از بازارهای داخلی موجب شده تا کمتر از شرایط اقتصادی داخل حرف بزنیم، یکی از بازارهایی که دچار تحلیل شده، بازار کار است ولی یک پدیده مشخص در جامعه بیکاری نسبتا بالای فارغ التحصیلان دانشگاهی است.

حیدری اذعان کرد: جوانان دوران طلایی را در دانشگاه می گذرانند ولی بعد از گذشت مقطع 6 الی 10 ساله وقتی وارد جامعه می شوند، دچار شوک شده و تصمیم به مهاجرت می گیرند و چون نخبه های کشور و منطقه هستند، با خروج آنها نه فقط خودشان، بلکه ژن های مستعد و برگزیده از کشور خارج می شوند.

وی تاکید کرد: انتظارات نیروی کار باید با واقعیت های اقتصاد هماهنگ شود و چشم انداز برای ایجاد اشتغال دولتی، خوب نیست.

گفتنی است پیش از این نشست خبری، خبرنگاران طی یک تور خبری بازدیدهایی از شرکت های دانش بنیان و فناور مستقر در پارک علم و فناوری داشته و از نزدیک با تلاش محققان بومی استان در راستای پیشگیری از واردات و مقابله با تحریم ها آشنا شدند.

مدیر موسسات و بازاریابی پارک علم و فناوری آذربایجان غربی نیز در گفت و گو با اصحاب رسانه اظهار داشت: کاهش هزینه های مربوط به کسب و کار از جمله اهداف تقویت شرکت های دانش بنیان بوده و در همین راستا بخشی از شرکت ها در داخل پارک استقرار دارند.

داوودی با اشاره به این که شرکت های مستقر در پارک خصوصی هستند، افزود: شرکت های مستقر در پارک بخش خصوصی هستند، صاحب فناوری بوده و قرار است این فناوری تبدیل به محصول شده و به بازار ارائه شود که معافیت های مالیاتی را در صورت استقرار در پارک خواهند داشت.

وی با بیان اینکه شرکت های مستقر در پارک همانند این است که در منطقه آزاد مستقر بوده و از معافیت مالیاتی برخوردارند، ابراز کرد: پارک علم و فناوری برخی امتیازها را برای تسهیل کار شرکت ها فراهم آورده تا با کمترین دغدغه خاطر به تحقیق و فناوری بپردازند.

مدیر موسسات و بازاریابی پارک علم و فناوری آذربایجان غربی تاکید کرد: گروهی از افراد دارای توان و دانش در این محیط دور هم گرد آمده و هم افزایی فناورانه را بوجود آورده اند و پارک علم و فناوری استان مشاور حقوقی، مشاور بازاریابی و نیز مشاور مالی را به شکل رایگان این خدمات را در اختیار شرکت ها قرار می دهد.

گفتنی است در این تور خبری، خبرنگاران استان با برخی از تولیدات و محصولات شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری از نزدیک بازدید کرده و در جریان اقدامات آنان و تلاش های محققان استانی قرار گرفتند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=316278

نوشته های مشابه

28اردیبهشت
روی اشک تمساح پس انداز نکن!
28اردیبهشت
فرمانده جدید سپاه مهاباد معرفی شد
با حضور سردار شهسواری؛

فرمانده جدید سپاه مهاباد معرفی شد

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.