تاریخ : جمعه, ۱۷ اردیبهشت , ۱۴۰۰
2

بیانیه گام دوم رهبر انقلاب سرآغاز حرکت شتاب‌دار به سمت موفقیت است/ مهم‌ترین محورهای بیانیه شامل «رونق اقتصادی» و «مبارزه با فساد» می‌شود

  • کد خبر : 315564
  • 07 اسفند 1397 - 8:48
بیانیه گام دوم رهبر انقلاب سرآغاز حرکت شتاب‌دار به سمت موفقیت است/ مهم‌ترین محورهای بیانیه شامل «رونق اقتصادی» و «مبارزه با فساد» می‌شود

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی گفت: رونق اقتصادی و مبارزه با فساد مهم ترین هدف بیانیه گام دوم انقلاب است.

سید تقی کبیری در گفت‌وگو با خبرنگار اروم‌نیوز، با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب رهبر معظم انقلاب اسلامی، اظهار داشت: در چهل سالگی دوم انقلاب مقام معظم رهبری نکات بسیار راه‌گشا و مهم در آستانه ورود به دهه پنجم انقلاب بیان کرده که اوج این بیانیه گام دوم ایجاد امید در جامعه است چراکه دشمنان انقلاب سعی در ایجاد ناامیدی در جامعه دارند.

وی، افزود: مقام معظم رهبری این نقطه حساس را مورد توجه قرار داده با مبنای ایجاد امید برای مردم و مسئولان نظام بیانیه ای ارائه کردند که هرکدام از این بندها می تواند مبنای تصمیم‌گذاری و سیاستگذاری در بخش‌های مختلف خصوصا قوای سه گانه و به خصوص قوه مقننه و مجریه باشد.

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به حوزه‌های مختلف این بیانیه، تاکید کرد: از جمله برجسته ترین بخش‌های این بیانیه که نیازمند توجه بیشتر است شامل بخش اقتصادی، عدالت طلبی و مبارزه با فساد می‌شود چراکه مقام معظم رهبری در قالب مختلف مسئله اقتصاد و مبارزه بافساد و عدالت طلبی را مطرح کرده اند.

وی، بیان داشت: در این 2 مسئله 2 نکته کلیدی وجود دارد که می‌تواند مجموعه دولت مردان و زمامداران سرلوحه امورات خود قرار دهند که می‌توان در بخش اقتصاد به بحث وابستگی نفت و بحث دولتی بودن اقتصاد کشور و نگاه به خارج در حل مشکلات اقتصادی در بخشی از بدنه دولت اشاره کرد که راهکار این مسئله را برون رفت از آسیب‌ها می‌توان عنوان کرد.

کبیری، خاطرنشان کرد: گام دوم انقلاب گامی بسیار مهم و حیاتی است که در آستانه سال 98 بازبینی و یا بازسازی در حوزه ساختاری دولت و بودجه نیز می‌تواند از این بخش باشد.

وی، تاکید کرد: پیام اساسی این بیانیه در برابر دشمنان که عنوان کرده‌اند که انقلاب بعد 40 سال یک مسیر شکست را خواهد پیمود، یک حرکت شتاب انگیز بوده و در اصل یک راهنما و دورنما است. البته در صورت عملی شدن بیانیه مشکلات حل شده و مسیر رشد و شکوفایی و رفاه مردم در سایه این محورهای بسیار مهم تامین می‌شود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=315564

برچسب ها

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.