تاریخ : یکشنبه, ۳۰ خرداد , ۱۴۰۰
2

انسجام بخشی به حج، دستاورد انقلاب اسلامی

  • کد خبر : 314717
  • 25 بهمن 1397 - 8:27
انسجام بخشی به حج، دستاورد انقلاب اسلامی

مدیرکل حج و زیارت آذربایجان غربی گفت: حج ایران از نظر انسجام و محتوای دینی و فرهنگی بهترین حج بوده و فرآیند و سیستم مدیریت حج در کشور ما بسیار نمونه است و دیگر کشورها از آن الگوبرداری می‌کنند که دستاورد بزرگ انقلاب در این زمینه است.

به گزارش اروم نیوز، محمدرضا ندیری، در نشست خبری با خبرنگاران در محل نمایشگاه دستاوردهای چهل ساله انقلاب در استان، اظهار داشت: این سازمان، کار اعزام و مدیریت امور زائرین خارج از کشور را به کشورهایی همچون عراق، عربستان و سوریه برعهده دارد.

وی با اشاره به اینکه امروز، حج از نظر محتوای فرهنگی و سیاسی متحول شده است، افزود: به اذعان تمامی کشورهای اسلامی، حج ایران از نظر انسجام و محتوای دینی و فرهنگی بهترین حج بوده و فرآیند و سیستم مدیریت حج در کشور ما بسیار نمونه است و دیگر کشورها از آن الگوبرداری می‌کنند که دستاورد بزرگ انقلاب در این زمینه است.

مدیرکل حج و زیارت آذربایجان غربی اذعان کرد: مقام معظم رهبری فرموده‌اند که یکی از اهداف حج، شناساندن انقلاب اسلامی به سایر کشورهاست و در این شرایط که دشمنان کشور ما را تهدید می‌کنند و دید نامناسبی از مردم ایران به دنیا نشان می‌دهند، یکی از وظایف حج و زیارت، این است تا تصویر واقعی و خوب ایران اسلامی را به دنیا نشان دهد.

ندیری ابراز کرد: حج، امروز به عنوان دیپلماسی فرهنگی و دینی بوده و زائران نیز دیپلمات‌های فرهنگی و دینی هستند و از سال 78 از 400 زائر در استان آغاز شد و اکنون به 18 هزار زائر رسیده و تعداد کاروانها از 12 به 21 کاروان افزایش یافته است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=314717

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.