تاریخ : سه شنبه, ۲۱ اردیبهشت , ۱۴۰۰
3

لزوم ورود مراکز آموزشی به عرصه ترویج مبانی ایثار و شهادت/ محورهای «ایثار اجتماعی» در شبکه‌های اجتماعی معرفی شود

  • کد خبر : 311397
  • 10 بهمن 1397 - 9:21
لزوم ورود مراکز آموزشی به عرصه ترویج مبانی ایثار و شهادت/ محورهای «ایثار اجتماعی» در شبکه‌های اجتماعی معرفی شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به جایگاه ایثار اجتماعی در رشد و تعالی آحاد مردم، گفت: باید تلاش کنیم تا محورهای مختلف ایثار اجتماعی در شبکه‌های اجتماعی و نیز در دانشگاه‌ها بیان شود.

به گزارش اروم‌نیوز، علی مصطفوی روز گذشته در جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت آذربایجان‌غربی که با حضور مدیران کل و مسئولین دستگاه‌های عضو این شورا برگزار شد، اظهار داشت: با توجه به همه‌گیری شبکه‌های اجتماعی در زندگی روزمره مردم باید نسبت به دخیل کردن این شبکه‌ها در تبلیغ و ترویج فرهنگ درست تلاش کنیم.

وی، افزود: موضوع ایثار اجتماعی یکی از محورهایی است که باید توسط مسئولین و دست‌اندرکاران بیان شده و با تبلیغ و ترویج آن در میان اقشار مختلف مردم بتوانیم نسبت به ایجاد جامعه سالم اقدام کنیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌غربی، با اشاره به اینکه پرداختن به مقوله ایثصار اجتماعی در پایان‌نامه های دانشجویی مورد توجه قرار گیرد، از مسئولان دانشگاهی خواست تا نسبت به تهییج دانشجویان مقاطع مختلف برای داشتن تحقیق در حوزه ایثار اجتماعی اقدام کنند.

وی، اشاعه فرهنگ ایثار اجتماعی در میان اقشار مردم را زمینه‌ساز رفع مشکل آسیب‌های اجتماعی دانست و تاکید کرد: در صورتی که مبانی و محورهای ایثار برای مردم بیان شود، قطعا در آینده شاهد کاهش آسیب‌های اجتماعی در جامعه بوده و به این ترتیب شرایط لازم برای امنیت بیشتر اجتماعی هموار خواهد شد.

مصطفوی، همچنین تحقیق و بررسی دانش‌آموزان در حوزه ایثار و شهادت را لازمه آگاهی از گذشته جامعه و از خود گذشتگی‌های مردم سرزمین عنوان کرد و گفت: مدیران آموزش و پرورش با برگزاری کلاس‌ها و کارگاه‌هایی نسبت به آماده‌سازی نسل جدید در خصوص نمایش از خود گذشتگی های اجتماعی و مبانی ایثار و شهادت تلاش داشته باشند.

وی، یکی از محورهای نمایش وحدت و همچنین داشتن ایثار اجتماعی را حضور فعال در برنامه‌هایی نظیر گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی دانست و ابراز داشت: حضور در میدان باعث اعتماد بیشتر مردم به انقلاب اسلامی شده و در برابر نقشه‌های شوم دشمن پاسخ دندان‌شکنی خواهد بود که همین موضوع باعث تعمیق باورهای انقلابی و اجتماعی می‌شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌غربی، در پایان سخنان خود، از تمام مدیران و مسئولان درخواست کرد تا مبانی و محورهای ایثار اجتماعی و همچنین ایثار و شهادت را در حوزه کاری خود برای کارکنان و جامعه هدف تبیین و معرفی کنند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=311397

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.