تاریخ : دوشنبه, ۲۶ مهر , ۱۴۰۰

کمک 3 هزار میلیارد ریالی کمیته امداد به نیازمندان آذربایجان غربی

  • کد خبر : 311202
  • 09 بهمن 1397 - 10:42
کمک 3 هزار میلیارد ریالی کمیته امداد به نیازمندان آذربایجان غربی

معاون مشارکت های مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره) آذربایجان غربی گفت: امسال 3 هزار میلیارد ریال به نیازمندان تحت پوشش کمیته امداد کمک شده است.

به گزارش اروم نیوز به نقل از بُلفَت، جهانبخش رضایی روز یکشنبه در مراسم تجلیل از نیکوکاران و خیران بخش وزینه سردشت افزود: تعداد افراد تحت پوشش کمیته امداد در سطح استان 185 هزار نفر هستند که این مبلغ برای ساخت مسکن، تهیه جهیزیه، درمان، مستمری ماهیانه و غیره هزینه شده است.

وی بیان کرد: یکی از سیاست های کمیته امداد در سال 1396 توانمندسازی خانوارهای تحت پوشش و خروج آنها از چرخه حمایت بوده است اما با افزایش تورم و مشکلات اقتصادی برای جلوگیری از افزایش آمار نیازمندان، امسال 50 درصد بر جمیت تحت پوشش کمیته امداد استان افزوده شد.

وی عملکرد مرکز نیکوکاری شهر میراباد در بخش وزینه سردشت را مثبت ارزیابی کرد و گفت: فعالیت مراکز نیکوکاری در شهرها کاملا مردمی و بخش بزرگی از آن توسط خیران انجام شده و کمیته امداد تنها بر میزان کمک ها هم افزایی می کند.

بخشدار بخش وزینه با بیان اینکه از سال گذشته تا کنون بالغ بر 14 مسکن مددجویی توسط سپاه برای نیازمندان تحت پوشش کمیته امداد شهرستان در حال ساخت دارد، گفت: سپاه به همراه خیران مردمی بازوان توانمند و اثرگذاری در عرصه خدمات رسانی و محرومیت زدایی مناطق دور افتاده شهرستان هستند.

میراشکان مهدوی نیا افزود: ارزشمندترین اثر کارهای خیران بر جامعه تاثیر معنوی و ارتقای روحیه کمک رسانی به هم نوعان است و چون معیاری انسانی برای ارزیابی و مقایسه چنین اثری وجود ندارد می توان گفت که به نوعی معامله با خدای بزرگ است.

تجلیل از 10 خیر نیکوکار شهر میراباد پایان بخش این مراسم بود.

به گزارش بلفت، کمیته امداد امام خمینی (ره) از اسفند سال 1357 فعالیت خود را با فرمان امام راحل برای رسیدگی به وضعیت محرومان و کمک به آنان از طریق دریافت کمک های مردمی آغاز کرد.

تعداد چهار هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) سردشت هستند کە ۱۰٫۴ درصد کل جمعیت شهرستان است.

 

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=311202

برچسب ها

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.