تاریخ : دوشنبه, ۲۶ مهر , ۱۴۰۰

وابستگی به احزاب آفت مبلغان دینی است

  • کد خبر : 310708
  • 01 بهمن 1397 - 10:42
وابستگی به احزاب آفت مبلغان دینی است

امام جمعه و رییس شورای فرهنگ عمومی سردشت گفت: بزرگترین آفت مبلغان اسلام وابستگی برخی از آنها به احزاب بوده که در این قالب به دین ضربه می زنند.

به گزارش اروم نیوز به نقل از بلفت، ماموستا محمد واوی روز دوشنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان اظهار داشت: دشمنان اسلام با به وجود آوردن گروه های انحرافی و تکفیری باعث رسوخ در قلب دین اسلام شدند و با دسته بندی هایی که صورت گرفته متاسفانه برخی از جوانان بی آگاه نیز در این گرداب گرفتار و در کنار سوی استفاده، جانشان را هم از دست داده اند.

وی مسلمانان را به اسلام راستین و دوری از جناح بندی ها فرا خواند و گفت: تبلیغ اصولی دین مبین اسلام با روشی عملی وظیفه ای همگانی است که در این راستا برخی ها با ایستادگی و شهادت در برابر دشمنان و کسانی دیگر در قالب مبلغان دینی این وظیفه را بر عهده دارند.

امام جمعه و رییس شورای فرهنگ عمومی سردشت تصریح کرد: تبلیغ سنتی با استفاده از منابر و مساجد، و مدرن همچون رسانه های ارتباط جمعی و شبکه های اجتماعی از شیوه هایی هستند که هر مبلّغی در اسلام باید با آنها آشنایی داشته و برای تقویت در فعالیت هایش از آنها استفاده کند.

وی گفت: آفات روش های تبلیغات دینی از عدم آگاهی لازم نسبت به بیان مسایل دینی سرچشمه می گیرد.

وی اضافه کرد: مهم ترین روشی که در جریانات تبلیغی باید به آنها اشاره شود نهراسیدن از شرایط و ایمان داشتن به هدفی است که دنبال می شود.

ماموستا واوی بیان کرد: دستگاه های مختلفی همچون اوقاف، ارشاد اسلامی، دفاتر نمایندگی ولی فقیه، و غیره در کشور هستند که با اجرای برنامه های متنوع دینی و فرهنگی نقش بسزایی در این حوزه ایفا می کنند.

وی در بخش دیگری از جلسه، بر برگزاری کیفی جلسات در شهرستان تاکید کرد و گفت: بسیاری از جلسات برای رفع تکلیف وظایف محوله بوده و بدون داشتن خروجی قابل قبولی برگزار می شوند که در این راستا باید به جای تعدد به کیفیت آنها هم توجه شود.

بخشدار مرکزی سردشت نیز در این جلسه گفت: همگرایی و هم اندیشی در بین روحانیون و فعالان در حوزه تبلیغ یکی از راهکارها برای برون رفت از جناح بندی ها و تعدد افکاری است که سبب تضعیف جایگاه این قشر می شود.

ناصر یوسفی اظهار داشت: آگاهی نسل جدید به واسطه دانش و فناوری های نوین از واقعیت های جامعه امروزی است که تبلیغ کنندگان در حوزه دین اسلام باید به این موضوع سیطره کامل داشته باشند و با ابزارها و امکاناتی که در دسترس دارند در جهت خنثی کردن هجمه ها اقدام کنند.

وی اضافه کرد: کسانیکه در حوزه تبلیغات دینی فعالیت دارند باید جزو افرادی باشند که توانایی انتقال مفاهیم دینی با بهره گیری از مسایل و امکانات روز برای قناعت عمومی را داشته باشند.

بحث و تبادل نظر اعضای شورای فرهنگ عمومی سردشت در خصوص موضوع این جلسه با عنوان “آسیب شناسی وضع موجود تبلیغات دینی و شرایط کنونی” از دیگر برنامه ها بود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=310708

برچسب ها

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.