تاریخ : چهارشنبه, ۲۸ مهر , ۱۴۰۰

500 تن کود شیمیایی در سردشت توزیع شد

  • کد خبر : 310547
  • 30 دی 1397 - 14:51
500 تن کود شیمیایی در سردشت توزیع شد

مدیر جهاد کشاورزی سردشت گفت: امسال 500 تن کود شیمیایی در بین کشاورزان 2 بخش وزینه و مرکزی توزیع شد.

احمد علیپور روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، افزود: این میزان کود شیمیایی توسط کارگزاری های مجاز در بین کشاورزان توزیع و شامل اوره، فسفات و پتاسه بوده است.

وی با ابراز گلایه از تاخیر در عرضه کود شیمیایی به عاملان شهرستانی، بیان کرد: هیچ مشکلی در زمینه توزیع کود شیمیایی در سطح شهرستان وجود ندارد.

وی اظهار داشت: به منظور نظارت دقیق بر فعالیت شرکت های توزیع کننده و جلوگیری از هرگونه توزیع خارج از شبکه، اکیب هایی متشکل از نیروهای جهادکشاورزی، صمت و تعزیرات در سطح شهر بازدیدهایی را انجام داده و در صورت رعایت نکردن ضوابط و دستورالعمل ها از فعالیت واحد متخلف جلوگیری می شود.

مدیر جهاد کشاورزی سردشت گفت: در راستای اطمینان خاطر دادن به کشاورزان جلساتی با حضور عاملان توزیع کننده نهاده های یارانه ای و ادارات حاکمیتی برگزار می شود تا با ارایه راهکار و رفع موانع در جهت شفافیت بیشتر، این نهاده ها به سهولت در دسترسی کشاورزان قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه برای افزایش تولید محصولات کشاورزی همزمان با حفظ منابع آب و خاک باید به صورت بهینه از کودهای شیمیایی نیز استفاده کرد، افزود: کشاورزان با مراجعه به مراکز جهاد کشاورزی، کارگزاران و عاملان مجاز توزیع کود، نسبت به تهیه کودهای مورد نیاز خود اقدام کنند.

به گزارش اروم نیوز، مساحت شهرستان 139 هزار و 500 هکتار بوده و مجموع اراضی زراعی سردشت حدود 24 هزار هکتار و اراضی باغی پنج هزار و 800 هکتار است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=310547

برچسب ها

نوشته های مشابه

27مهر
آغاز طرح آموزش شهروندی تفکیک پسماند از مبدا در مدارس ارومیه
رییس اداره تفکیک از مبدا پسماند ارومیه خبر داد:

آغاز طرح آموزش شهروندی تفکیک پسماند از مبدا در مدارس ارومیه

27مهر
موردی از آنفولانزای پرندگان در میاندوآب مشاهده نشد
27مهر
۲۶۵ تن مرغ روانه بازار آذربایجان‌غربی شد
رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی:

۲۶۵ تن مرغ روانه بازار آذربایجان‌غربی شد

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.