تاریخ : دوشنبه, ۲۶ مهر , ۱۴۰۰

ضرورت احداث یادمان شهید حاج اکبری در منطقه مارغان سردشت

  • کد خبر : 310248
  • 22 دی 1397 - 10:54
ضرورت احداث یادمان شهید حاج اکبری در منطقه مارغان سردشت

معاون هماهنگ کننده سپاه سردشت گفت: علی اصغر حاج علی اکبری فرمانده سپاه سردشت در سال 1360 توسط ضد انقلاب در منطقه عمومی مارغان این شهرستان به شهادت رسید و به شکلی غیر انسانی جنازه اش را در آتش سوزاندند.

سرهنگ جبار فصاحت روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، اظهار داشت: نسل چهارم انقلاب برای آشنایی با آرمان های نظام و امام شهیدان به الگوگیری و قهرمان پروری از میان شهدایی نیاز دارد که با شهادت مظلومانه خود به آبیاری نهال انقلاب اسلامی کمک کردند.

وی بیان کرد: شهید علی اصغر علی اکبری پس از تشکیل سپاه پاسداران به عضویت در این نهاد درآمد و به خاطر عشق و ارادات خاصی که به اسلام داشت در سال 1359 برای پاکسازی منطقه کردستان از شر دمکرات و کومله داوطلب شد.

معاون هماهنگ کننده سپاه سردشت گفت: وی در این راه هرگز از کشاندن اطرافیان و کسانیکه با آنها در تعامل بوده به صف حق علیه باطل تامل نکرده و همین موضوع سبب خشم ایادی استکبار از این جوان رشید شده بود.

وی اظهار داشت: تعیین جایزه های وسوسه انگیز برای سر این شهید بزرگوار نمونه بارزی از فداکاری ها و دشمن ستیزی وی بوده است.

وی افزود: شهید علی اصغر حاج علی اکبری در دهم تیرماه سال 1360 شمسی مصادف با ماه مبارک رمضان طی عملیاتی در کمین احزاب منحله دمکرات و کومله گرفتار می شود اما به علت نرساندن تعمدی مهمات به دستور بنی صدر رییس جمهور وقت کشورمان به همراه 40 تن از همرزمان و عباس برادر کوچکش به خیل شهدا می پیوندد.

سرهنگ فصاحت اضافه کرد: پیکر بی جان این شهید رشید اسلام در حالی به دست دشمن افتاد که در رفتاری ناجوانمردانه و غیر انسانی تن بی جانش را در آتش سوزانده و پس از پنج روز در بیابان های سردشت رها کردند.

وی تصریح کرد: مردم انقلابی و همیشه در صحنه شهرستان سردشت که در دوران دفاع مقدس دوشادوش برادران رزمنده در پای انقلاب خود 853 شهید و بیش از 8 هزار مصدوم شیمیایی را هدیه کرده، برای پاسداشت و معرفی خون شهدایشان تقاضای ایجاد یادمان شهید حاج علی اکبری در روستای مارغان از توابع بخش مرکزی سردشت را دارند.

به گزارش اروم نیوز، شهید علی اصغر حاج علی اکبری فرمانده شهید سپاه سردشت همرزم سردار رشيد “حاج احمد متوسليان” فرمانده سپاه مريوان و بنيان گذار لشكر 27 مكانيزه محمد رسول الله(ص) و فرمانده عمليات قرارگاه نصر، سردار شهيد “ناصر كاظمي” فرمانده سپاه كردستان و نخستين فرمانده تيپ ويژة شهداء و فرماندار شهر پاوه، سردار شهيد “علي گنجي زاده” دومين فرمانده تيپ ويژة شهدا، سردار شهيد “حاج محمد ابراهيم همت” فرمانده سپاه پاوه و دومين فرمانده لشكر 27 مكانيزه محمد رسول الله(ص) و فرمانده سپاه 11 قدر، سردار شهيد “سعيد گلاب” مسؤول آموزش عقيدتي سپاه منطقه 7 ، سردار شهيد “صادق نوبخت” فرمانده سپاه غرب كرخه، سردار شهيد “ناصر صالحي” فرمانده سپاه پاوه، سرداران شهيد “غلام علي پيچك” و “محسن حاج بابا” ، سردار شهيد “مختار تولي خانلو” فرمانده سپاه باينگان، سردار شهيد “علي فضل خاني” مسؤول يگان پدافند قرارگاه حمزه سيد الشهداء(ع)” بوده است.

شهرستان سردشت دارای سه یادمان بُلفَت، شهدای شیمیایی و دارساوین است.

شهرستان سردشت با توجه به تناسب جمعیتی دومین شهر کشور از نظر تعداد شهدا است که در دوران دفاع مقدس ۸۵۳ شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده که ۱۱۱ تن از این شهدای والانقام از بسیجیان و پیشمرگان کرد مسلمان و ۶۱۳ نفر نیز شهدای مردمی هستند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=310248

برچسب ها

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.