تاریخ : چهارشنبه, ۲۸ مهر , ۱۴۰۰

135 هکتار از جنگل های سردشت غنی سازی شد

  • کد خبر : 309709
  • 17 دی 1397 - 13:32
135 هکتار از جنگل های سردشت غنی سازی شد

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سردشت گفت: امسال طرح غنی سازی جنگل های سردشت در سطح 135 هکتار انجام شد.

به گزارش اروم نیوز، سید کامل حسینی در گفت و گو با خبرنگار بُلفَت افزود: این اقدام در راستای توسعه جنگل و با مشارکت جوامع محلی صورت گرفته است.

وی بیان کرد: غنی سازی جنگل با گونه های بومی بنه، بادام، بلوط، مازوج و زالزالک در اراضی ملی و تُنک مناطق روستایی شموله، دارساوین، و شندره انجام شد.

وی با بیان اینکه طرح غنی سازی جنگل های شهرستان از آبان شروع و طی 2 ماه انجام شد، اضافه کرد: برای اجرای این طرح مبلغ سه میلیارد و 500 میلیون ریال هزینه شده است.

وی به بخشی از طرح های آبخیزداری در حال اجرای شهرستان اشاره کرد و افزود: عملیات مکانیکی ساخت چهار سازه ملاتی و خشکه چین با 324 مترمکعب در زیر حوزه روستای نستان با هدف جلوگیری از فرسایش خاک و بروز سیلاب های تخریبی در پاییز امسال شروع شد.

وی اضافه کرد: عملیات بیولوژیکی ساخت آبگیرهای هلالی با هدف ذخیره نزولات آسمانی در سطح 25 هکتار از مناطق تُنُک جنگلی که در معرض فرسایش هستند اجرا و در این راستا کاشت بذور بادام هم جزو برنامه ها قرار گرفت.

وی افزود: عملیات آبخیزداری با پیشرفت فیزیکی 40 درصد و اعتباری حدود 10 میلیارد ریال از محل صندوق توسعه ملی، در زیر حوزه آبخیزداری نستان تعداد 2 روستای نستان و سویرو در بخش مرکزی شهرستان در حال اجرا بوده و جمعیت 722 نفر با 157 خانوار از آن برخوردار می شوند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=309709

برچسب ها

نوشته های مشابه

27مهر
آغاز طرح آموزش شهروندی تفکیک پسماند از مبدا در مدارس ارومیه
رییس اداره تفکیک از مبدا پسماند ارومیه خبر داد:

آغاز طرح آموزش شهروندی تفکیک پسماند از مبدا در مدارس ارومیه

27مهر
موردی از آنفولانزای پرندگان در میاندوآب مشاهده نشد
27مهر
۲۶۵ تن مرغ روانه بازار آذربایجان‌غربی شد
رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی:

۲۶۵ تن مرغ روانه بازار آذربایجان‌غربی شد

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.