تاریخ : دوشنبه, ۲۶ مهر , ۱۴۰۰

بیش از ۷۷ درصد از جمعیت روستایی سردشت از آب و فاضلاب بهره مند هستند

  • کد خبر : 309544
  • 15 دی 1397 - 13:35
بیش از ۷۷ درصد از جمعیت روستایی سردشت از آب و فاضلاب بهره مند هستند

رییس اداره آب و فاضلاب روستایی سردشت گفت: بیش از ۷۷ درصد از جمعیت روستایی سردشت از آب و فاضلاب بهره مند هستند.

به گزارش اروم نیوز، رزگار محمودی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار بُلفَت، افزود: این شهرستان دارای ۲۵ روستای دارای سکنه بوده که از این تعداد ۱۱۲ روستا تحت پوشش امور آب و فاضلاب روستایی هستند.

وی تصریح کرد: امور آب و فاضلاب روستایی سردشت با سرانه تولید ۲۲۰ لیتر در شبانه روز به ازای هر نفر نسبت به میانگین کشوری رتبه بالاتری دارد.

وی از افتتاح طرح آبرسانی به روستاهای «مرزعه» و «بریته» خبر داد و گفت: با افتتاح طرح آبرسانی به این ۲ روستا در دهه مبارک فجر امسال تعداد روستاهای تحت پوشش به ۱۱۴ مورد و بهره مندی شهرستان به ۷۷٫۹۸ درصد ارتقا پیدا می کند.

رییس اداره آب و فاضلاب روستایی سردشت اضافه کرد: در سالجاری با رفع ۷۵۰ مورد شکستگی، ۷٫۵ کیلومتر لوله گذاری، تعویض ۱۶ الکتروپمپ در روستاهای تحت پوشش جهت خدمات رسانی هر چه بهتر به روستاییان اقدام شده است.

وی در خصوص آب شرب تامین شده از نظر کیفیت گفت: آب شرب تامین شده با شاخص مطلوبیت شیمیایی ۱۰۰ درصد، مطلوبیت میکروبی ۹۷٫۱ درصد و مطلوبیت کلر باقیمانده ۹۸٫۲۶ درصد از کیفیت قابل قبولی برخوردار است.

به گزارش بُلفَت، امور آب و فاضلاب روستایی سردشت با دارا بودن ۱۹۴ کیلومتر شبکه توزیع، ۱۵۸ کیلومتر خط انتقال، ۴ رشته قنات، ۹۹۰ دهنه چشمه، ۳۲ حلقه چاه، ۱۱۶ باب مخزن ذخیره به ظرفیت ۷ هزار و ۵۰۰ مترمکعب، ۱۸ باب ایستگاه پمپاژ و ۸۷ دستگاه کلرزن نسبت به تامین آب شرب روستاهای تحت پوشش شهرستان اقدام می کند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=309544

برچسب ها

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.