تاریخ : پنج شنبه, ۳۰ دی , ۱۴۰۰

بنیاد مستضعفان کشور در تحقق اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال نقش تاثیرگذاری دارد

  • کد خبر : 309239
  • 13 دی 1397 - 9:33
بنیاد مستضعفان کشور در تحقق اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال نقش تاثیرگذاری دارد

40 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرحهای اشتغال زایی در شهرستان چالدران پرداخت شده است .

به گزارش اروم نیوز به نقل از  نوای چالدران، رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی کشور در جریان دیدار با مردم روستای سعدل شهرستان چالدران که در مسجد جامع این روستا ترتیب یافته بود با اعلام این مطلب گفت: این بنیاد با هدف کمک به ارتقاء سطح زندگی مادی، معنوی و فرهنگی محرومین جامعه با حضور موثر در صحنه های اقتصادی در چارچوب سیاستهای کلی نظام فعالیت خود را انجام می دهد.

سعیدی کیا با بیان اینکه همه ساله این بنیاد در زمینه حمایت از طرحهای کار آفرینی در روستاهای کشور حمایتهای خاصی را از طریق پرداخت تسهیلات کم بهره انجام می دهد افزود: این بنیاد کارهای خود را با شعار با مردم و برای مردم بودن را انجام می دهد.

وی با بیان اینکه بنیاد مستضعفان در راستای توانمند سازی اقشار محروم جامعه طرح های توانمند سازی خود را با همکاری برخی وزارتخانه ها و استانداران کشور انجام می دهد افزود : اجرای این طرح در حال حاضردر شهرستانهای قلعه گنج کرمان ،شهرستان چالدران و لنده در استان کهکیلویه و بویر احمد انجام می دهد.

رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی کشور تصریح کرد: در راستای اجرای این طرح این بنیاد به مدت 5 سال در شهرستان چالدران حضور خواهد یافت و در طول این مدت با اجرای طرحهای توانمند سازی از جمله پرداخت تسهیلات کم بهره اشتغال زایی و ایجاد زیر ساختهای لازم توسعه نقش اصلی خود را در خصوص اقتصاد مقاومتی انجام خواهد داد.

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان نیز در این جلسه با اعلام اینکه امسال بر اساس تفاهم به عمل آمده با بنیاد علوی و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان در خصوص پرداخت هزینه های صدور سند مالکیت واحدهای مسکونی مشارکت های لازم را انجام می دهند افزود : بر اساس این تفاهم نامه 3 هزار واحد مسکونی در مناطق شهری و روستایی این شهرستان سندار خواهد شد.

محبی خاطر نشان کرد : تا کنون بر اساس این تفاهم نامه برای 240 واحد مسکونی در مناطق شهری و 195 واحد مسکونی در روستاها ی چالدران سند مالکیت صادر شده است.

فرماندار شهرستان چالدران نیز در این جلسه با اعلام اینکه به دنبال استقرار بنیاد علوی در شهرستان چالدران و اجرای طرح ملی توسعه در این شهرستان امسال 250 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح های اشتغال زایی اختصاص یافته است افزود :تا کنون از این میزان اعتبار نزدیک به 40 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرحهای اشتغال زایی پرداخت شده است .

محمدزاده گفت: مابقی اعتبار اختصاص یافته برای اجرای طرحهای اشتغال زایی بتدریج در طول سالجاری پرداخت خواهد شد

در پایان این دیدار اسناد مالکیت واحدهای مسکونی شهری و روستایی به صورت نمادین برای 20 نفراز صاحبان این واحدهای مسکونی اعطاء شد .

دیدار با مردم روستاهای ریحانلو ، خضرلو با هدف بررسی مسائل و مشکلات این روستاها ، بازدید از پایگاه امداد و نجات جاده ای سه راهی چالدران به شهرستانهای چایپاره و شوط واقع در روستای قرخ بلاغ ، بازدید از دامداری صنعتی 300 راسی گوسفند . گاو داری صنعتی 53 راسی ، پرورش ماهیان سرد آبی قزل آلااز جمله برنامه یک روزه سفر رئیس بنیاد مستضعفان کشور به شهرستان چالدران بود .

 

 

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=309239

برچسب ها

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.