تاریخ : پنج شنبه, ۱۴ اسفند , ۱۳۹۹
2

37 هزار نفر در آذربایجان غربی در حال سواد آموزی هستند

  • کد خبر : 307588
  • 28 آذر 1397 - 9:42
37 هزار نفر در آذربایجان غربی در حال سواد آموزی هستند

معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش گفت: امسال 37 هزار و 225 نفر تفاهم نامه در سطح استان به امضا رسیده تا افراد بی سواد در سه دوره سوادآموزی، تحکیم و انتقال تحت پوشش قرار گیرند.

به گزارش اروم نیوز، علی اکبر صمیمی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار بُلفَت افزود: در خصوص 2 دوره تحکیم و انتقال 100 درصد تفاهم نامه اجرا شده حتی در برخی شهرهای استان مازاد بر این درصد هم تحت پوشش قرار گرفته است.

معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش گفت: در بحث سوادآموزی حدود 80 درصد تحت پوشش قرار گرفته است که تا کمتر از 2 ماه دیگر در این رابطه هم به 100 درصد خواهیم رسید.

وی با بیان اینکه سیاست کاری اداره کل بر ارتقای نرخ باسوادی در سطح استان بیشتر از سهمیه سالانه است گفت: باید تا 5 سال آینده بی سوادی در استان ریشه کن و یا به حداقل ممکن برسد.

وی ایجاد مراکز یادگیری محلی را یکی از برنامه ها برای باسواد کردن افراد عنوان کرد و گفت: در سطح استان 47 مرکز یادگیری محلی وجود دارد که نسبت به سال گذشته 10 مرکز افزایش یافته است که در این مراکز از چند آموزش دهنده برای موضوع های آموزشی، مهارت های شغلی و زندگی استفاده می شود.

صمیمی تصریح کرد: این مراکز در کنار آموزش به انگیزه ای برای افراد بی سواد تبدیل می شوند تا ضمن فراگیری سواد به صورت رایگان مهارت های شغلی و زندگی را دریافت کنند.

وی با بیان اینکه این مراکز توسط بخش خصوصی دایر می شود، گفت: برای ایجاد مراکز یادگیری محلی در استان محدودیتی وجود ندارد و آمادگی داریم به هر میزان این مراکز افزایش پیدا کند اعتبار آن را تامین کنیم.

نرخ باسوادی در آذربایجان غربی 97 دهم درصد است و در این خصوص در رتبه 29 کشوری قرار داریم اما در رابطه با جذب افراد بی سواد که تحت پوشش قرار میگرند در جایگاه 6 کشوری هستیم.

به گزارش بُلفَت، در آذربایجان غربی 3 هزار و 725 آموزش دهنده با مدرک لیسانس فعالیت می کنند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=307588

برچسب ها

نوشته های مشابه

14اسفند
آزادی ۱۲۶ زندانی نیازمند در آذربایجان‌غربی
همزمان با سفر رئیس قوه قضائیه به آذربایجان غربی انجام شد؛

آزادی ۱۲۶ زندانی نیازمند در آذربایجان‌غربی

14اسفند
عدالت صفت قضاوت است
حجت‌الاسلام والمسلمین رییسی:

عدالت صفت قضاوت است

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.