تاریخ : پنج شنبه, ۱۴ اسفند , ۱۳۹۹
2

عذر بدتر از گناه بخاطر یک تمبر/ «اعضای شورای شهر» با «مفاخر، گنجینه‌های معنوی و شهدا» در یک ردیف قرار دارند؟!

  • کد خبر : 307589
  • 28 آذر 1397 - 8:35
عذر بدتر از گناه بخاطر یک تمبر/ «اعضای شورای شهر» با «مفاخر، گنجینه‌های معنوی و شهدا» در یک ردیف قرار دارند؟!

اینکه اداره کل پست اسامی اعضای شورای شهر را در کنار شهدا و مفاخر استان و کشور قرار داده و به این ترتیب در صدد تطهیر این گناه برآیند، عذری است که بدتر از گناه انجام شده آن‌ها نمود می‌یابد.

به گزارش اروم‌نیوز، اوایل هفته جاری بود که خبر رونمایی از تمبر اختصاصی اعضای شورای شهر ارومیه و اهدای آن توسط مدیرکل پست آذربایجان‌غربی از سوی روابط عمومی شورای اسلامی شهر ارومیه منتشر و به این ترتیب واکنش‌های مختلفی از سوی رسانه‌های مجازی به این اتفاق نشان داده شد.

هرچند رسانه‌ها پرداخت چندانی به این موضوع و دلایل رونمایی از این تمبرها نداشتند، اما روز گذشته روابط عمومی اداره کل پست آذربایجان‌غربی اقدام به انتشار اطلاعیه یا به قول خودشان پاسخ کرد که همین امر موجب شروع انواع واکنش‌‌ها از سوی رسانه‌ها و افکار عمومی نسبت به نحوه موضع‌گیری این نهاد و نیز دلایل رونمایی از این تمبرها شد.

در قسمتی از پاسخ اداره کل پست استان، آمده است: «این اداره کل در راستای گرامیداشت مفاخر و گنجینه های معنوی و مقام شامخ شهدا با بهره گیری از «تمبر به عنوان سفیر فرهنگی و مصداقی از تاریخ مصور» سعی داشته گنجینه های استانی را معرفی و ماندگار و در تاریخ استان ثبت نماید.»

این پاسخ می‌افزاید: «ازینرو اداره کل پست استان با همکاری اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان غربی تاکنون نسبت به چاپ تمبر اختصاصی ۶ هزار شهید استان اقدام نموده که در راس آنها چاپ تمبر یادبود سردار سرلشگر شهید مهدی باکری قرار دارد.»

در ادامه متن پاسخ اداره کل پست آذربایجان‌غربی، این چنین آمده است: «همچنین این اداره کل با همراهی سپاه شهدا برنامه های مختلف چاپ و رونمایی از تمبر شهدا در یادواره های برگزار شده را عهده دار بوده است.

انتشار تمبر مسجد جامع ارومیه و تمبر فاخر و بین المللی شمس تبریزی از جمله دیگر مواردی است که در این راستا میتوان به آن اشاره کرد.

تمبر حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ غلامرضا حسنی و ده ها تمبر منتشر شده دیگر از چهره های ماندگار استان گوشه ای از اقدامات این اداره کل می باشد که نشان از ایفای رسالت فرهنگی این ارگان می باشد.»

در بخش پایانی این متن نیز، با اشاره به انجام رونمایی از تمبر اعضای شورای شهر و شهردار به دلیل همکاری با آن‌ها در راستای اجرای طرح اقتصاد مقاومتی GNAF، آمده است: «این اداره از این مجال استفاده کرده و یکبار دیگر آمادگی خود را جهت چاپ تمبر های پیشنهادی موسسات و بنیادهای فرهنگی و علمی  اعلام می نماید.»

در این متن که توسط مسئول روابط عمومی اداره کل پست آذربایجان‌غربی و به منظور انتشار در رسانه‌ها تهیه شده، چند موضوع بسیار مهم وجود دارد که تامل در آن‌ها می‌تواند سیاه‌نمایی این اداره کل در برخورد با رسانه‌ها و نیز تلاش برای تطهیر اقدام خود را نشان دهد.

اینکه اسامی اعضای شورای شهر ارومیه در کنار مفاخر و گنجینه‌های معنوی و شهدای بزرگوار استان قرار گیرد، دقیقا بر اساس کدام اصل و با توجه به کدام شاخصه‌های موجود انجام شده و با چه متر و معیاری چنین تشابهی میان این بزرگواران ایجاد شده است؟

روابط عمومی این اداره کل همچنین اشاره به همکاری با بنیاد شهید، سپاه شهدای استان و دیگر ادارات در راستای چاپ تمبرهای اختصاصی شهدای آذربایجان‌غربی کرده است! در این زمینه باید چنین سوال کرد که آیا چاپ تمبر واحد برای تمام شهدای استان و نیز انتشار تمبرهایی نظیر شخصیت حجت الاسلام و المسلمین «شیخ غلامرضا حسنی» با اعضای شورای شهر برابری می‌کند یا اینکه تملق در خودنمایی اداره کل و تلاش برای بزرگنمایی اعضای این شورا از سوی اداره کل پست موجب چنین اقدامی شده است؟!

اگر واقعا اداره کل پست آذربایجان‌غربی به دنبال انتشار و چاپ تمبر برای گرامیداشت تلاش اعضای شورای شهر و شهردار ارومیه بوده است، بهتر نبود نشبت به انتشار تمبرهایی با مضامین شهری و زیبایی‌های ارومیه و البته با تصاویری از مفاخر و مشاهیر واقعی این شهر می‌کرد؟

در متن منتشر شده توسط روابط عمومی این اداره کل چنین آمده که چاپ تمبرها به منظور قدردانی از همکاری در راستای اجرای اقتصاد مقاومتی GNAF بوده، اما این موضوع بیان نشده که همکاری شورا و شهرداری در چه حدی بوده که موجب قرار گرفتن اسامی اعضا در کنار مفاخر و اندیشمندان استانی و کشوری شده است؟!

به راستی چرا باید تلاش شود تا برای بدعت گذاری های نادرست مدیران سازمان‌ها و نهادهای مختلف بهانه جویی شده و به این ترتیب اقدامات نادرست آن‌ها تطهیر شود؟!

بهتر است روابط عمومی و مدیرکل پست آذربایجان‌غربی به جای انجام چنین اقداماتی، اندکی به دنبال مفاخر و شخصیت‌های برجسته استان که در راه تعالی ارزش‌های اسلامی، فرهنگی، علمی و اقتصادی قدم برداشته‌اند رفته و شرایط خاص استان در زمینه‌های مختلف را در نظر بگیرند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=307589

نوشته های مشابه

14اسفند
آزادی ۱۲۶ زندانی نیازمند در آذربایجان‌غربی
همزمان با سفر رئیس قوه قضائیه به آذربایجان غربی انجام شد؛

آزادی ۱۲۶ زندانی نیازمند در آذربایجان‌غربی

14اسفند
عدالت صفت قضاوت است
حجت‌الاسلام والمسلمین رییسی:

عدالت صفت قضاوت است

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.