تاریخ : پنج شنبه, ۱۴ اسفند , ۱۳۹۹
2

تردید در اهلیت متقاضی جدید کشت و صنعت مغان/ آیا فاجعه‌ای دیگر در راه است؟

  • کد خبر : 307568
  • 27 آذر 1397 - 17:13
تردید در اهلیت متقاضی جدید کشت و صنعت مغان/ آیا فاجعه‌ای دیگر در راه است؟

اعلمی می‌گوید فردی که به‌عنوان متقاضی خرید کشت و صنعت مغان یاد می‌شود، در کمیسیون اصل 90 مجلس پرونده دارد و ثروت نجومی‌اش را با رانت به دست آورده است.

به گزارش اروم‌نیوز، بعد از ابطال واگذاری کشت و صنعت مغان به یکی از شرکت‌های زیر مجموعه‌ی فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه، حال اخباری مبنی بر احتمال واگذاری بزرگ‌ترین مجموعه کشاورزی ایران به شخص حقیقی مطرح است که واکنش‌هایی را نیز به دنبال داشته است و آنان عنوان کرده‌اند تمرکز و تداول ثروت در دست افراد و گروه‌های خاص طبق بند ۳ اصل سوم ق. اساسی ممنوع است.

اکبر اعلمی از نمایندگان سابق مجلس شورای اسلامی در این باره می‌نویسد: “شایعاتی در منطقه مبنی بر احتمال واگذاری کشت و صنعت مغان به یک شخص مطرح است که بخش قابل توجهی از ثروت نجومی‌اش از محل رانت و ویژه‌خواری و زد و بند با برخی مسئولان و نمایندگان سابق مجلس به دست آمده و در کمیسیون اصل ۹۰ مجلس هم دارای پرونده می‌باشد. اگر این شایعه درست باشد، یک فاجعه است و در این صورت با تمرکز بخش زیادی از املاک و منابع خطّه آذربایجان در انحصار یک فرد متمولِ….، سرمایه‌داری غربی روسفید خواهد شد‌.”

گفتنی است؛ پیش از این واگذاری کشت و صنعت مغان به قیمت پایین مورد اعتراض عمومی واقع شد و بعدها با گزارش وزارت اقتصاد و دارایی مبنی بر اعلام ورشکستگی شرکت خواهان خرید کشت و صنعت مغان، دادستانی مانع فروش آن به‌سبب فقدان اهلیت خریدار شد.

منبع: آناج

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=307568

برچسب ها

نوشته های مشابه

14اسفند
آزادی ۱۲۶ زندانی نیازمند در آذربایجان‌غربی
همزمان با سفر رئیس قوه قضائیه به آذربایجان غربی انجام شد؛

آزادی ۱۲۶ زندانی نیازمند در آذربایجان‌غربی

14اسفند
عدالت صفت قضاوت است
حجت‌الاسلام والمسلمین رییسی:

عدالت صفت قضاوت است

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.