تاریخ : سه شنبه, ۲۸ دی , ۱۴۰۰

بدلیجات چینی دشمن گوهر ایرانی/ پیشرفت کار با تسهیلات اقتصاد مقاومتی اوج گرفت

  • کد خبر : 305144
  • 04 آذر 1397 - 11:23
بدلیجات چینی دشمن گوهر ایرانی/ پیشرفت کار با تسهیلات اقتصاد مقاومتی اوج گرفت

یکی از کارآفرینان صنعت گوهرتراشی، واردات و فروش بدلیجات را دشمن گوهر و سنگ های تزئینی عنوان کرد و گفت: تسهیلات ۳۵۰ میلیونی اقتصاد مقاومتی پیشرفت کار را برایم به ارمغان آورد.

مصطفی چهره پرداز، گوهرتراشی است که در گفت و گو با خبرنگار اروم‌نیوز، می‌گوید: کار گوهر تراشی را از ۱۰ سال پیش آغاز کرده و امروز با تولید کارگاهی موجب اشتغال ۵ نفر دیگر شده است.

وی، ادامه می دهد: ۲۵ سال است که بسیجی ام و به این بسیجی بودنم مفتخرم چرا که در راستای تحقق آرمان های مقام معظم رهبری و تحقق حمایت از کالای ایرانی گام بر میدارم.

این کارآفرین جوان، می گوید: اکنون تولیدات بیشتر در سطح ملی صورت می گیرد و در سال گذشته توانستیم با ۳۵۰ میلیون ریال تسهیلات کم بهره اقتصاد مقاومتی در گسترش کار خود گام برداریم.

وی، تصریح می کند: در سال های گذشته نسبت به انجام معاملاتی با کشور های ترکیه، عراق و سوریه اقدام کرده و موفق بودیم اما با کاهش امنیت در کشور عراق و سوریه این معاملات قطع شده و متداوم نبوده است.

چهره پرداز، اظهار می کند: امیدواریم مسئولان اجازه گسترش بدلیجات چینی در داخل کشور را ندهند چرا که این بدلیجات قابل چینی اجازه استقبال مردم از گوهر و جواهرات سنگی را نمی دهد.

وی، عنوان می کند: بدلیجات چینی تنها باعث از بین رفتن سرمایه ملت می شود و هیچ گونه مزایایی ندارد درحالی که‌گوهر و سنگ های تزئینی قابل بازیافت بوده و می توان دوباره خرید و فروش داشت.

این کارآفرین، تاکید می کند: مواد اولیه گوهر تراشی از خراسان، خراسان جنوبی، آذربایجان غربی و شرقی تهیه شده و مشکلی در تهیه این مواد اولیه وجود ندارد چرا که ایران مملو از سنگ های زیبا و تزئینی است که حتی بسیاری از معاون با وجود کشف شدن هنوز به بهره برداری نرسیده اند.

انتاای پیام/

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=305144

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.