تاریخ : پنج شنبه, ۳۰ دی , ۱۴۰۰

برجام، جنگ طلبی آمریکا را اثبات کرد/ اقتصاد مقاومتی؛ راهکار برون رفت از تحریم های اقتصادی

  • کد خبر : 301983
  • 13 آبان 1397 - 13:01
برجام، جنگ طلبی آمریکا را اثبات کرد/ اقتصاد مقاومتی؛ راهکار برون رفت از تحریم های اقتصادی

مسئولین حاضر در راهپیمایی 13 آبان ارومیه نظرات خود در مورد برجام و دیگر مسائل مربوط به سیاست داخلی و خارجی را بیان کردند.

به گزارش اروم نیوز، صبح امروز همزمان با سراسر کشور مردم استکبار ستیز ارومیه با حضور در راهپیمایی 13 آبان باری دیگر فریاد مرگ بر آمریکا سر داده و انزجار خود از مستکبران جهانی به خصوص آمریکا اعلام کردند.

اما همچون سال های گذشت علاوه بر دانش آموزان و دانشجویان، مردم و مسئولان نیز به این حضور لبیک گرفته و باری دیگر به جهانیان اثبات کردند که پیرو مقام معظم رهبری و انقلاب اسلامی هستند.

خبرنگار اروم نیوز در طول این مراسم با مسئولان در خصوص 13 آبان ماه و آغاز حربه های جدید آمریکا علیه ایران اسلامی گفت و گوهایی داشته که در پی می آید:

* تحریم های آمریکا اثری بر اراده ملت ایران ندارد

«سردار حبیب شهسواری» فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی، ضمن تبریک و گرامیداشت 13 آبان، گفت: تعابیر و تدابیری که امروز می توان انجام داد این است که آمریکا را به عنوان دشمن اول انقلاب و جهان بر اساس سوابق خود در طول سال های اخیر انجام داده نشان دهیم.

وی، افزود: آمریکا از اولین روز انقلاب اسلامی در دفاع رژیم شاهنشاهی، تحمیل جنگ 8 ساله، کودتای طبس، سقوط هواپیمای مسافربری و ده ها و صدها جنایات دیگر علیه ایران داشته که درصورت جمع بندی آن می توان از خوی استکباری آمریکا کتاب قطوری تحویل جهانیان داد.

فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی، ابراز کرد: تحریم های آمریکا ضعیف تر از دوره قبل بوده و ذلت و خفت آمریکا در تبعیت کشور های دیگر نمایان گر این است که خود 8 کشور را از خرید نفت ایران معاف کرد و این نشانگر عدم تمکین بین الملل به توطئه ها و حیله های آمریکا است.

* آمریکا در جنگ اقتصادی علیه ایران شکست خواهد خورد

سردار «ناصر اصلانی» فرمانده انتظامی آذربایجان غربی، با بیان اینکه تسخیر لانه جاسوسی تسخیر لانه خائنین در ایران بود، گفت: 13 آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی بوده و این استکبار سال هاست در پی خیانت و ظلم علیه ملت ایران است.

وی، افزود: امروز تنها دانش آموزان و دانشجویان به میدان نیامده بلکه همگان از صنف و شغل های مختلف برای اعلام انزجار خود از آمریکا و وحدت بی بدیل خود در صحنه حاضر هستند.

فرمانده انتظامی آذربایجان غربی، ادامه داد: امروز همه آمده ایم تا اعلام کنیم پیرو فرمایشات مقام معظم رهبری بوده و در مقابل دشمنانی که در پی ایجاد ناامنی در ایران و جهان هستند ایستاده ایم.

وی، تاکید کرد: دشمن با تحریم های اقتصادی در پی تضعیف اتحاد و همدلی مردم ایران است اما باید بداند همانگونه که نتوانسته به مرزهای ایران ورود پیدا کرده و جنگ نظامی داشته باشد در جنگ اجتماعی و اقتصادی نیز شکست خواهد خورد.

* ایستادگی ملت ایران رمز پیروزی انقلاب اسلامی

«ابراهیم محمدی» در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز ضمن گرامیداشت روز 13 آبان، گفت: امروز همگان برای اعلام انزجار خود از استکبار جهانی پرخروش تر از سال های گذشته به میدان آمده اند.

وی، افزود: استکبار درطول 40 سال انقلاب اسلامی در پی نابودی نظام و براندازی آن بوده و تلاش در راستای جدا سازی نظام و مردم داشته است اما با رهنمودهای مقام معظم رهبری و بصیرت مردم موفق به این امر نشده است.

مدیرکل آموزش وپرورش آذربایجان غربی، تاکید کرد: سال 42 با تبعید امام خمینی نقطه پیروزی انقلاب اسلامی آغاز و در سال 57 با پیروزی انقلاب اسلامی تسریع یافت چه بسا این انقلاب در پی تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در سال 58 تحکیم یافت.

وی، عنوان کرد: دشمن در طول 40 سال با نقشه های مختلفی در پی براندازی انقلاب بوده اما با شکست هر نقشه ای در پی نقشه ای دیگر به سراغ نقشه های جدید رفته اما باید بداند این ملت همواره پشتیبان نظام جمهوری اسلامی بوده و با ایستادگی های خود انقلاب اسلامی را به انقلاب حضرت موعود می رسانند.

* برجام، جنگ طلبی آمریکا را اثبات کرد

همچنین «حسین پناهی» نیز، گفت: ملت ایران از ابتدا شاهد خوی استکباری و اساسی آمریکا بر مردم و ملت بوده اند و در 13 آبان دانش آموزان و دانشجویان پیرو خط امام راحل به وظایف خود عمل کرده و این پیروی تا سال 57 تداوم داشته است.

وی، با بیان اینکه ایستادگی و وحدت ملت ایران از سال های انقلاب تا به امروز تداوم داشته و محکم تر نیز می شود، ادامه داد: امروزبا آغاز بحث برجام آمریکا مسئله جنگ طلبی خود را نشان داده وایران برخلاف تفکرات دنیا جنگ طلب نبوده و به تمام تعهدات خود عمل کرد.

عضو شورای اسلامی شهر ارومیه، با اشاره به اینکه تسخیر لانه جاسوسی آمریکا نیز در راستای خوی استکبار ستیزی ملت ایران بود، تصریح کرد: امروز پس از 40 سال ازپیروزی انقلاب اسلامی با باز شدن در مذاکرات به ایران لبیک گفته و به تعهدات خود عمل کرد اما آمریکا با خروج و تک روی خود باری دیگر خوی استکباری خود را به همگان ثابت کرد.

وی، ابراز کرد: امروز مردم با اتحاد و انسجام به میدان آمده و نوای مرگ برآمریکا سر خواهند داد چرا که طبق گفته های مقام معظم رهبری آمریکا بی اعتماد بوده وهروز بیش از دیروز دیواری بی اعتمادی خود را بلندتر می کند.

* اقتصادمقاومتی راه حل شکست تحریم های دشمن

«حجت الاسلام و المسلمین سید محمد حجت مرقاتی خوئی»، گفت: 40 سال است استکبار جهانی و در راس آن آمریکا در پی تحریم ملت ایران بوده اما موفق به این امر نشده است.

وی، افزود: ملت ایران با پیروی از منویات مقام معظم رهبری در پی تولید داخلی و خود کفایی بوده و توانسته اند با موفقیت علاوه بر خنثی کردن تحریم ها شکوفایی اقتصادی را به ارمغان بیاورند.

این کارشناس مذهبی ادامه داد: بدون شک تحریم هاو تهدیدات هزینه هایی برای ملت ایران در پی خواهند داشت اما فرهنگ شهادت طلبی ملت ایران قدرت تاثیرگذاری و موفقیت را از مستکبران صلب خواهد کرد.

* مردم پشتیبان رهبر و انقلاب هستند

«علی مصطفوی» معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی، با اشاره به اینکه آمریکا باید بداند که حضور مردم همیشه پشتیبان انقلاب و نظام بوده، گفت: امروز با عنایت خداوند در حال پشت سر گذاشتن چهارمین دهه و ورود به پنجمین دهه از پیروزی انقلاب اسلامی هستیم دشمن بداند مردم دست از انقلاب و رهبری نکشیده و قدرت انقلاب هرروز بیش از پیش تداوم می یابد.

وی، افزود: استکبار جهانی بداند هر چه تحریم و تهاجمات خود علیه ملت ایران را افزایش دهد انقلاب اسلامی قدرت مند تر شده و مطمینا با حضور قاطع ملت در صحنه نقشه های دشمنان در بحث تحریم ها نیز خنثی خواهد شد.

* حنای آمریکا رنگی برای ملت ایران ندارد

«عبدالله چمن گلی» نیز با بیان اینکه امروز مردم ما سیاست های ترامپ را فهمیده اند، گفت: مردم با انسجام هرچه بیشتر در مقابل دسیسه های دشمنان ایستادگی کرده و از این مرحله هم عبور می کنند.

مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی، افزود: این تحریم ها آخرین ترفندهای آمریکا علیه ملت مقتدر ایران اسلامی بوده، آمریکا فهمیده به طور قطع و یقین این تحریم ها راه به جایی نخواهد برد.
* تحریم دشمنان اتحاد ملت را افزایش می دهد/ رونق خودکفایی و تولید داخلی دستاورد دانشمندان ایرانی از تحریم ها
حجت الاسلام والمسلمین محمد داداش زاده در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز گفت: تحریم های دشمنان اتحاد ملت ایران‌را افزایش داده و ایستادگی آنان در مقابل مستکبران را تقویت کرده است.
وی، افزود: همانگونه که در راهپیمایی اربعین حسینی تمام جهان مشاهده کرد بزخلاف انتظار همگان مبنی بر کاهش زائران شاهد افزایش چندین هزار نفری آنان بودیم.
مدیرکل تبلیعات اسلامی آذرربایجان غربی، ادامه داد: مردم باری دیگر محکم تر و قاطع تر در برابر دشمنان ایستاده و فشار دشمن ملت ایران را منسجم تر و متحد تر خواهد کرد.
وی بااشاره به حضور پرشور مردم در راهپیمایی ۱۳ آبان، عنوان کرد: نه تنها تحریم‌های دشمنان اراده مردم‌را تضعیف نکرده بلکه تاثیز مثبتی نیز در افزایش اراده و اتحاد آنان داشته است.
حجت الاسلام داداش زاده ادامه داد: هرروز بیش از دیروز در سایه تحریم ها دانشمندان در پی خود کفایی و تولید داخلی بوده و در طول ۴۰ سال در سایه فشار های آمریکا شکوفایی را به خود دیده ایم.
انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=301983

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.