تاریخ : چهارشنبه, ۲۲ اردیبهشت , ۱۴۰۰
0

کشاورزان عامل اصلی دپوی سیب صنعتی در کنار جاده‌ها/ رسیدگی قضایی به تخلفات ۵۰ درصد از دپو‌داران انجام شده است

  • کد خبر : 301407
  • 10 آبان 1397 - 8:35
کشاورزان عامل اصلی دپوی سیب صنعتی در کنار جاده‌ها/ رسیدگی قضایی به تخلفات ۵۰ درصد از دپو‌داران انجام شده است

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی کشاورزان را عامل اصلی دپوی سیب صنعتی در کنار جاده ها عنوان کرد و گفت: به 50 درصد از پرونده های تخلفاتی دپودارن رسیدگی شده است.

ارسلان شکری در گفت و گو با خبرنگاراروم نیوز، در خصوص سیب های صنعتی دپو شده در کنار جاده ها با بیان اینکه چندین سازمان از جمله صنعت، معدن و تجارت، جهادکشاورزی و بهداشت و درمان در امر رسیدگی به این موضوع دخیل هستند، اظهار داشت: در حال حاضر به طور روزانه گشت های متشکل از بازرسان سازمان های مرتبط در حال رسیدگی به مشکل هستند.

وی، عنوان کرد: این تیم ها نظارتی در ابتدا با اعلام اخطار به دپو داران به ادامه امورات خود اکتفا می کنند اما در صورت عدم توجه دپو داران و تکرار مسئله اقدام قانونی انجام می شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی، ادامه داد: همراه تیم نظارتی ماشین آلات صنعتی نیز در حال فعالیت در راستای جمع آوری دپو ها بوده و با مشاهده هر دپو اقدام به جمع آوری با هماهنگی می کنند.

وی، تصریح کرد: اما مشکل مطروحه یک مشکل سیال بوده و بلافاصله پس از جمع آوری امکان بازشدن مجدد بساط سیب زیر درختی کنار جاده ها وجود دارد که اگر در پی رد گم کنی نیز باشند اقدام به ایجاد دپ با فاصله از دپوی جمع آوری شده بر می آیند.

شکری، ابراز کرد: طبق ماده 7 قانون ایمنی راه ها و راه آهن کشئر در محور های ارتباطظی جمع اوری هر گونه دوی سیب صنعتی در کنار جاده ها جرم محسوب شده و در راستای آگاه سازی بنر هایی رد تمامی جاده ها نصب شده است.

وی، مردم و کشاورزان را علت اصلی جمع آوری سیب در کنار جاده ها عنوان کرد و گفت: اگر مردم از تحویل سیب های زیر درختی ب دپو داران خودداری کنند دیگر انگیزه ای در راستای این اقدام وجود نخواهد داشت.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی، ابراز کرد: طبق برنامه ریزی ها و ماهنگی های انجام شده از سوی جهاد کشاورزی استان محل هایی جهت دریافت سیب صنعتی از مردم وجود دارد.

وی، تاکید کرد: تخلفات بیش از 50 درصد دپوداران از طریق مراجع قضایی پیگیری و رسیدگی شده و بقیه متخلفن نیز درمرحله رسیدگکی هستند و طبق ماده 7 قانون ایمنی راه ها به تمامی جرائم آن ها رسیدگپی قضایی خواهد شد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=301407

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.