تاریخ : سه شنبه, ۲۸ اردیبهشت , ۱۴۰۰
1

گرانی و مشکلات اقتصادی کشور موقتی است/ کاهش سطح زیر کشت گوجه فرنگی موجب گرانی آن شد

  • کد خبر : 297832
  • 08 مهر 1397 - 13:17
گرانی و مشکلات اقتصادی کشور موقتی است/ کاهش سطح زیر کشت گوجه فرنگی موجب گرانی آن شد

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت باید برای رفع موانع تولید هزینه کند. به گزارش اروم نیوز، نادر قاضی پور در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار داشت: باید به اقتصاد مقاومتی بیش از قبل توجه کرد و دولت برای رفع موانع […]

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت باید برای رفع موانع تولید هزینه کند.

به گزارش اروم نیوز، نادر قاضی پور در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار داشت: باید به اقتصاد مقاومتی بیش از قبل توجه کرد و دولت برای رفع موانع تولید هزینه کند.

قاضی پور با اشاره به اینکه قشر متوسط و ضعیف مردم با فشار اقتصادی مواجه هستند تصریح کرد: دولت باید مایحتاج و ارزاق عمومی مردم را ارزان و با برنامه در دسترس مردم قرار دهند.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی به افزایش ۵۰ درصدی قیمت نان در ارومیه اشاره کرد و گفت: بی برنامه گی و عدم نظارت کافی دلیل اصلی افزایش قیمت ها به ویژه قیمت نان در روزهای اخیر است.

وی با تاکید به اینکه گرانی و وضعیت اقتصادی کشور موقتی است و رفع خواهد شد اظهار کرد: باید تلاش کنیم پایه اساسی نظام و قشر آسیب پذیر کشور بیش از این آسیب نبینند.

وی ادامه داد: باید با اتحاد و وحدت اجازه ندهیم رانت خواری و افراد فرصت طلب مشکلات موجود کشور را حادتر کنند.

در ادامه این جلسه مدیرکل جهاد کشاورزی آذربایجان غربی اظهار داشت: بیش از۷۵۰ تن روغن نباتی سهم استان است که بعد از معرفی مباشر از روز دوشنبه در سراسر استان توزیع می شود.

اسمعیل کریم زاده با اشاره به اینکه امسال سطح زیر کشت گوجه فرنگی در استان کمتر از سال گذشته بود تصریح کرد: در سال گذشته ۷هزار هکتار کشت گوجه فرنگی داشتیم که امسال ۴هزار هکتار کشت شده ، که علاوه بر کاهش سطح زیر کشت این محصول، وجود صادرات گوجه فرنگی به کشورهای دیگر از دلایل اصلی قیمت بالای گوجه فرنگی در سال جاری است.

وی با تاکید به اینکه در روزهای آینده ۸۰۰ تن برنج در بازار استان عرضه خواهد شد اظهار کرد: ۶۰۰ تن گندم خوراکی مازاد بر نیاز استان توسط مراکز خرید غله استان خریداری شده که معادل ۲ ونیم برابر مصرف مورد نیاز مردم استان است.

در ادامه زینال زاده مدیر کل امور عشایر آذربایجان غربی بیان کرد: از ۳۹ میلیارد تومان اعتبار که برای طرح های تولیدی عشایر استان اختصاص یافته تنها یک میلیارد و ۳۷۰ میلیون تومان پرداخت شده که نشان از توجه کمتر به طرح های تولیدی در حوزه عشایر است.

زینال زاده خاطر نشان کرد: با وجود تسهیلات تولیدی و اشتغال عشایری و وجود طرح های تولیدی و اشتغال زا در استان برخی بانک ها در پرداخت تسهیلات عشایری کم کاری می کنند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=297832

نوشته های مشابه

28اردیبهشت
روی اشک تمساح پس انداز نکن!
28اردیبهشت
فرمانده جدید سپاه مهاباد معرفی شد
با حضور سردار شهسواری؛

فرمانده جدید سپاه مهاباد معرفی شد

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.