تاریخ : چهارشنبه, ۲۲ اردیبهشت , ۱۴۰۰
3

کسب مدال نقره مسابقات جهانی توسط تیرانداز ارومیه ای

  • کد خبر : 295609
  • 27 شهریور 1397 - 11:32
کسب مدال نقره مسابقات جهانی توسط  تیرانداز ارومیه ای

رییس هیات تیراندازی آذربایجان غربی گفت: «محمدحسین شریف زاده» ورزشکار نوجوان ارومیه ای که به همراه تیم ملی 29 نفره ایران به مسابقات جهانی کره جنوبی اعزام شده بود، مدال نقره بخش تیمی این رشته را بر گردن آویخت.

به گزارش اروم نیوز، «حبیب الله قربانی» در گفت و گو با خبرنگاران با اعلام این خبر اظهار داشت: پنجاه و دومین دوره مسابقات تیراندازی قهرمانی جهان و کسب سهمیه المپیک 2020 توکیو از 10 تا 24 شهریور ماه جاری در شهر چانگون برگزار شد.

وی بیان کرد: این مسابقات با حضور یکهزار و 804 ورزشکار از 90 کشور جهان به انجام رسید و تیم ملی ایران در سه رشته تفنگ، تپانچه و اهداف پروازی در آن شرکت کرد.

وی ادامه داد: در این دوره از رقابت ها تیم کشورمان برای نخستین بار در تاریخ تیراندازی ایران یک مدال طلا، یک مدال نقره و 2 عنوان نایب قهرمانی جهان در بخش تیمی را توسط امیرمحمد نکونام، امیرسیاوش ذوالفقاریان، محمد حسین شریف زاده و آرمینا صادقیان به دست آورد.

وی بیان کرد: شریف زاده چندین عنوان قهرمانی ایران را در کارنامه دارد و ماه گذشته نیز به همراه تیم ملی کشورمان به مسابقات جهانی آلمان اعزام شده بود که توانست عنوان یازدهم جهان را در بخش انفرادی رشته تفنگ به خود اختصاص دهد.

گفتنی است تیراندازی آذربایجان غربی طی چند سال اخیر ملی پوشان متعددی تقدیم جامعه ورزش کشور کرده است.

کسب مدال طلای آسیایی «سارینا قرابت»، مدال نقره آسیایی «سولماز نقی‌ لو» و مقام چهارمی آسیا توسط «مهسا اروجی» در سال 1392 از افتخارات بانوان ملی پوش آذربایجان غربی است.

همچنین «ثنا قلی بیگ لو» بانوی تیرانداز رشته تپانچه بادی تیر ماه امسال بر سکوی نخست مسابقات قهرمانی تپانچه بادی نوجوانان و جوانان کشور جای گرفت.

ورزش تیراندازی یک ورزش رقابتی براساس دقت و سرعت و تصمیم گیری به موقع است که به وسیله (تفنگ، تپانچه) انجام می‌شود. تیراندازی رابطه مستقیمی با قدرت تمرکز نیز دارد به گونه ای که افراد برای بالابردن سطح تمرکز روی به تیراندازی می آورند.

مسابقات سلاح‌های تفنگ و تپانچه در مسافت‌های 10، 25، 50 و 300 متر برگزار می‌شود. برای مسافت 10 متر، از سلاح بادی استفاده می‌شود و در مسافت‌های بیشتر سلاح خفیف مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مسابقات تیراندازی با تفنگ با دو سلاح تفنگ بادی و تفنگ خفیف انجام می‌شود.

مسابقات رسمی اهداف ثابت فدراسیون جهانی تیراندازی شامل شش ماده تفنگ بادی 10 متر، تفنگ درازکش 50 متر، تفنگ سه وضعیت 50 متر، تفنگ استاندارد 300 متر، تفنگ درازکش 300 متر، تفنگ سه وضعیت 300 متر، مسابقات اهداف دونده در دو مسافت 10 و 50 متر است.

مسابقات تپانچه نیز با 2 سلاح تپانچه بادی و تپانچه خفیف برگزار می‌شود. متداول‌ترین رشته‌های سلاح تپانچه:

مسابقات رسمی اهداف ثابت فدراسیون جهانی شامل شش ماده: تپانچه بادی 10 متر، تپانچه آتش سریع 25 متر (مردان)، تپانچه آتش مرکزی 25 متر (مردان)، تپانچه استاندارد 25 متر (مردان)، تپانچه 25 متر (زنان) و تپانچه 50 متر (مردان) است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=295609

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.