تاریخ : دوشنبه, ۳ آبان , ۱۴۰۰

افزایش 33 درصدی عوارض پرداختی به شهرداری‌ها و دهیاری‌های آذربایجان‌غربی

  • کد خبر : 293878
  • 17 شهریور 1397 - 13:40
افزایش 33 درصدی عوارض پرداختی به شهرداری‌ها و دهیاری‌های آذربایجان‌غربی

مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان‌غربی گفت: در 5 ماهه گذشته بیش از 850 میلیارد ریال از درآمدهای مالیات بر ارزش افزوده وصولی استان در اختیار شهرداری‌ها و دهیاری‌ها گذاشته شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 33.5 درصد رشد دارد.

به گزارش اروم‌نیوز، یعقوب مزرعه‌لی صبح امروز در گفت‌وگو‌ با خبرنگاران، اظهار داشت: درآمد مالیات بر ارزش افزوده جزو درآمدهای پایدار و قابل اتکای شهرداری و دهیاری ها و یکی از جلوه های بازگشت مستقیم منافع مالیاتی پرداختی مردم به خودآن‌ها است.

وی، با بیان اینکه در 5 ماه نخست سال جاری بیش از 850 میلیارد ریال از محل 3 درصد عوارض ارزش افزوده به 45 شهرداری و 1979 دهیاری استان پرداخت شده، گفت: این مبالغ هر ماه به طور مستمر به حساب شهرداری‌ها و دهیاری‌های مذکور واریز می‌شود بنابراین درآمدی پایدار و قابل اتکا برای پیشبرد طرح‌های عمران شهری و روستایی است.

مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان‌غربی، عنوان کرد: سهم 45 شهرداری استان از مبالغ واریزی 5 ماهه 580 میلیارد ریال و سهم  1979 دهیاری نیز 270 میلیارد ریال بوده است.

وی، با اشاره به اینکه در کل سال 1396 ، یک هزار و 915 میلیارد ریال عوارض مالیات بر ارزش افزوده به شهرداری و دهیاری های استان پرداخت شده، پیش بینی کرد کل واریزی امسال از 2 هزار  میلیارد ریال تجاوز کند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=293878

برچسب ها

نوشته های مشابه

03آبان
برخورد قاطع با متجاوزین به حریم راههای روستایی استان آذربایجان غربی
مدیرکل راهداری ‌حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی خبر داد:

برخورد قاطع با متجاوزین به حریم راههای روستایی استان آذربایجان غربی

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.