تاریخ : چهارشنبه, ۲۲ اردیبهشت , ۱۴۰۰
1

سکوت وزارت ارشاد در خصوص شایعه پردازان غیرقابل درک است/ مسئولان با ناشران اکاذیب برخورد قانونی داشته باشند

  • کد خبر : 293395
  • 10 شهریور 1397 - 10:47
سکوت وزارت ارشاد در خصوص شایعه پردازان غیرقابل درک است/ مسئولان با ناشران اکاذیب برخورد قانونی داشته باشند

نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری گفت: علت سکوت وزارت ارشاد در برخورد با شایعه پردازان غیر قابل درک بوده و این مسئله نیازمند برخورد قاطع و قانونی مسئولان است.

حجت الاسلام و المسلمین جواد مجتهد شبستری در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، بابیان اینکه موارد مطرح شده در روزنامه شرق و خبر آنلاین مطالبی کذب و بی اساس است، گفت: در این راستا مردم و مسئولان هر دو دارای وظایف خاص مربوط به خود هستند.

وی، با اشاره به وظیفه مسئولان در برخورد با افراد خاطی، افزود: مسئولان باید با افراد نشر دهنده مطالب کذب در مطبوعات رسمی و فضای مجازی در راستای بد بین کردن مردم نسبت به برادران عراقی برخورد قاطع و قانونی داشته باشند.

نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری، با بیان اینکه علت سکوت وزارت ارشاد و معاونت مطبوعاتی در این خصوص قابل درک نیست عنوان کرد: وزارت ارشاد به وظایف خود در برخورد با مطالب کذب و بی اساس واقف بوده و اقدام مقتضی را  داشته باشد.

* مسئولان روزنامه شرق و خبرآنلاین پاسخگوی عمل وقیح خود باشند

وی، تاکید کرد: اینکه چنین مطلب غیر قابل باوری در یک روزنامه رسمی در کشور تیتر شده و منتشر شود مسئله ساده ای نبوده و مسئولان انتشار دهنده اخبار باید پاسخگوی عملکرد خود باشند.

حجت الاسلام شبستری، خاطرنشان کرد: مردم نیز باید توجه داشته باشند که دشمن در پی از بین بردن وحدت بین امت اسلامی و برادران شیعه بوده لذانباید با باور این سخنان موجبات اختلاف بین دو کشور اسلامی فراهم شود.

وی،با اشاره به علت انتشار این اخبار در فضای گوناگون، اذعان داشت: بدون شک این تفرقه افکنی و بد بین کردن ها در عراق نیز علیه زائران ایرانی انجام شده و دشمن در شرایط استراتژیک فعلی در صدد دامن زدن به مسائل و مشکلات است . مردم قطعا با  حفظ وحدت خود بار دیگر نقشه های دشمن را بی نتیجه میگذارند.

نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری، در پایان تاکید کرد: در هر صورت مردم و مسئولان باید در مقابل نشر اکاذیب و شایعات مقاومت کرده و اجازه گسترش اینگونه هتاکی ها و تحریف ها را به دشمنان ندهند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=293395

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.