تاریخ : چهارشنبه, ۱۷ آذر , ۱۴۰۰

قوانین و دستورالعمل های مربوط به فعالیت خبرنگاران به بازنگری نیاز دارد

  • کد خبر : 291039
  • 18 مرداد 1397 - 9:00
قوانین و دستورالعمل های مربوط به فعالیت خبرنگاران به بازنگری نیاز دارد

فرماندار سردشت بر بازنگری قوانین و دستورالعملهای مربوط به حوزه خبر و رسانه تاکید کرد و گفت: قوانین و دستورالعمل های مربوط به فعالیت خبرنگاران مربوط به دورانی است که تنها در سایه برخی رسانه های محدود اطلاع رسانی صورت می گرفت.

 

به گزارش خبرنگاران بُلفَت، “نژاد جهانی” روز پنجشنبه در مراسم تجلیل از خبرنگاران که در سالن اداره ورزش و جوانان برگزار شد، افزود: در شرایط حاضر و با گسترش پیام رسان ها و شبکه های اجتماعی و همچنین دسترسی به سامانه و سازمان های اداری هر شخصی در هر گوشه ای از دنیا می تواند تاثیرگذار بوده و پیام خود را برساند.

فرماندار سردشت تصریح کرد: خبرنگاری حس وطن دوستی، اعتقاد و گرایش به توسعه بوده و یکی از نقاط مشترک اشخاصی است که به این عرصه وارد می شوند.

وی ادامه داد: توقعات و انتظارات برای حمایت، سازماندهی و ارائه تسهیلات به فعالان در این عرصه بایستی در سطح ملی پیگیری شود.

جهانی همچنین بیان کرد: نقدکردن و نقد پذیری مهارتی است که بدنه اجتماعی در مدارس، فضای کسب و کار و خانواده آموزش های لازم در این خصوص را کسب نکرده و برای پذیرش آن به گذر زمان نیاز است.

وی با تاکید بر رعایت انصاف، صبر و استناد به آمار در رسانه ها، گفت: رسانه ابزاری کاملا مدنی و دمکراتیک بوده و افراد فعال در این عرصه به دور از رفتارهای صرفا تهاجمی بایستی به الزامات اصلاحاتی بودن و حرکت تدریجی معتقد باشند.

در این مراسم خبرنگاران شهرستان سردشت و پیرانشهر در جنوب آذربایجان غربی حضور داشتند که هر یک از حاضران دیدگاه های خود را به بحث وتبادل نظر گذاشتند و در پایان از خبرنگاران شهرستانی تجلیل به عمل آمد.

*شکست سنگین تیم فوتسال خبرنگاران پیرانشهر در برابر خبرنگاران سردشت*

به مناسبت روز خبرنگار یک بازی دوستانه فوتسال بین دو تیم خبرنگاران سردشت و خبرنگاران پیرانشهر در سالن حجاب شهر سردشت برگزار شد.

در نتیجه پیگیری این رقابت نفسگیر و مفرح تیم فوتسال خبرنگاران سردشت با نتیجه ۱۰ بر ۶ تیم خبرنگاران پیرانشهر را شکست داده و بدرقه کرد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=291039

برچسب ها

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.