تاریخ : چهارشنبه, ۱۷ آذر , ۱۴۰۰

نخستین جشنواره سخنوران نوجوان در سردشت برگزار شد

  • کد خبر : 289964
  • 03 مرداد 1397 - 9:33
نخستین جشنواره سخنوران نوجوان در سردشت برگزار شد

نخستین جشنواره شهرستانی ‘سخنوران نوجوان’ با سه محور “عفاف و حجاب” ، “افسردگی” و “انتظارات از والدین” برگزار و با معرفی نفرات برتر به کار خود پایان داد.

به گزارش اروم نیوز به نقل از بُلفَت، مسئول کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان سردشت و دبیر جشنواره سخنوران نوجوان شامگاه سه شنبه گفت: ۲۴ اثر که ۶ مورد آن در رابطه با عفاف و حجاب، ۹ اثر با موضوع افسردگی و ۸ اثر دیگر در خصوص انتظارات از والدین بود به دبیرخانه جشنواره راه یافتند.

رعنا خضرنیا افزود: آثار راه یافته در بخشهای مختلف توسط کارشناسان و داوران مورد ارزیابی قرار گرفته و در نهایت ۶ اثر برگزیده جهت اجرا به شیوه سخنرانی انتخاب شدند.

وی هدف از اجرای این جشنواره را آشنایی نوجوانان با فن سخنوری و شیوه صحیح بحث و گفتگو، تقویت اعتماد به نفس و روحیه انتقادپذیری بیان کرد.

خضرنیا با اشاره به اینکه جشنواره سخنوران نوجوان در بین سنین ۱۱ تا ۱۷ سال برگزار شد، افزود: “شیوا احمدپور” و “پریا شیخی” در بخش عفاف و حجاب ، “صلاح حسنی” و “نادیا حسن زاده” در بخش افسردگی ، “کانی رشیدپور” و “لیلا مولوی” در بخش انتظارات از والدین حائز رتبه برتر شده و تندیس جشنواره را دریافت کردند.

فرماندار سردشت نیز در این جشنواره، مهارت و توانایی گفتگو کردن در بین اشخاص را ریشه حل بسیاری از سوء تفاهمات عنوان کرد و گفت: چنانچه اشخاص توان بحث و تبادل نظر در مورد مسائل مختلف با همدیگر را داشته و نیاز به دخالت شخص سومی نباشد دروازه های امید، نشاط و توسعه بر روی آن جامعه گشوده می شود.

نژاد جهانی برگزاری نخستین جشنواره سخنوران نوجوان را یکی از بهترین اتفاقات شهرستان در سالجاری بیان کرد و افزود: اجتماع بدون پرورش انسان های توسعه گرا و ترویج مهارت های انسان ساز راه به جایی نمی برد و باید در این راستا باور و عملکرد رفتار توسعه ای تعقیب شود.

وی بر حمایت بدنه اجتماعی از خلاقیت های سایر شهروندان تاکید کرد و گفت: دنیای برتر امروزی به خلاقیت ها و ایده ها توجه ویژه دارد و بلکه دنیای حفظ کردن ها و مدرک گرفتن های بدون مهارت، و همچنین ثروت های بدون فکر به سر آمده است.

بر اساس گزارش بُلفَت، جشنواره شهرستانی سخنوران نوجوان به مدت یک روز در سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهر سردشت برگزار شد که شعر خوانی و موسیقی محلی از دیگر برنامه ها بود.

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سردشت از شهریور سال ۷۹ فعالیت های خود را آغاز کرد و اکنون اعضای آن به ۲هزار و ۲۰ نفر رسیده و حدود ۱۱هزار جلد کتاب در آن موجود است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=289964

برچسب ها

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.