تاریخ : چهارشنبه, ۲۲ اردیبهشت , ۱۴۰۰
0

کاهش میزان جوجه‌ریزی؛ عامل منطقی شدن قیمت مرغ در آذربایجان‌غربی

  • کد خبر : 289837
  • 02 مرداد 1397 - 9:06
کاهش میزان جوجه‌ریزی؛ عامل منطقی شدن قیمت مرغ در آذربایجان‌غربی

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: کاهش میزان جوجه‌ریزی در مرغداری‌ها و قرار گرفتن آن در حالت تعادل عامل افزایش قیمت مرغ است.

فضل الله قریشی در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، با بیان اینکه قیمت مرغ اکنون در حالت منطقی قرار دارد گفت: امروز قیمت مرغ زنده مرغداری ها 5 هزار و 800 تومان و مرغ آماده طبخ مابین 7 هزار و 200 تا 8 هزار و 500 تومان قرار دارد که به نسبت مرغداری به طور میانگین 8 هزار تومان است.

وی، با بیان اینکه افزایش یک هزار تومانی مرغ قیمت مرغ را شاهد هستیم، ادامه داد: این قیمت میزان منطقی و قابل توجیه است و تا زمانی که به مرز 9 هزار تومان نرسیده در حالت عادی قرار دارد.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی آذربایجان غربی، کاهش جوجه ریزی و قرار گرفتن در حالت تعادل آن را علت افزایش قیمت دانست و عنوان کرد: مرغداران در حالت فعلی سودی از این شغل نداشته و عملا در صورت جوجه ریزی زیاد متضرر هستند اما با کاهش میزان جوجه ریزی می توانند به سود اندکی را متوجه شوند.

وی، تاکید کرد: در صورت افزایش قیمت مرغ تا میزان 9 هزار تومان سازمان پشتیبانی جهاد کشاورزی نسبت به توزیع گوشت منجمد در بازار در راستای کاهش قیمت اقدام خواهد کرد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=289837

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.