تاریخ : جمعه, ۳۰ اردیبهشت , ۱۴۰۱

راه آهن ارومیه ـ مراغه همزمان با سفر رییس جمهور افتتاح می‌شود

  • کد خبر : 289766
  • 02 مرداد 1397 - 8:02
راه آهن ارومیه ـ مراغه همزمان با سفر رییس جمهور افتتاح می‌شود

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی از افتتاح پروژه راه آهن ارومیه ـ مراغه همزمان با سفر ریاست جمهوری در آینده نزدیک خبر داد.

سید هادی بهادری در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، با بیان اینکه قطارارومیه ـ مراغه اکنون در مرحله بهره برداری قرار داشته و 100 درصد این پروژه به پایان رسیده، اظهار داشت: در آینده ای نزدیک با تکمیل کادر و اقدامات مربوطه، بلیط فروشی در این راه آهن آغاز می شود.

وی، در خصوص زمان افتتاح و راه اندازی راه آهن ارومیه ـ مراغه، افزود: با توجه به اخبار موثق موجود افتتاح این پروژه همزمان با سفر ریاست جمهور به استان رخ می دهد اما تاریخ دقیقی برای این سفر مشخص نشده است.

نماینده مردم ارومیه در مجلس، تصریح کرد: به احتمال قوی این رخداد در هفته دولت بوده و یا در صورت تمایل رئیس جمهور در مردادماه بهره برداری جهت استفاده عموم صورت می پذیرد.

وی، با بیان اینکه کل بودجه پیش بینی شده در راستای اتمام این پروژه تخصیص یافته، گفت: در نظر داریم با انجام رایزنی های لازم اداره کل راه آهن در ارومیه ایجاد شده و برای عده ای اشتغالزایی شود.

عضو کمسیون عمران مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در صدد هستیم این پروژه را به طول 4 کیلومتر امتداد داده و تا ابتدای جاده چی چست برسانیم که این امر مستلزم خرید اراضی با ارزش کشاورزی از سوی دولت است که با توجه به شرایط فعلی بودجه این امر تا حدودی دشوار به نظر می رسد.

بهادری، تاکید کرد: قطار سریع السیر ارومیه ـ تبریز نیز از لحاظ توجیه اقتصادی در حال بررسی کارشناسی است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=289766

ثبت دیدگاه