تاریخ : سه شنبه, ۲۸ اردیبهشت , ۱۴۰۰
2

میزان متوسط سرانه مصرف آذربایجان غربی در سال گذشته 190 لیتر بوده است/ مردم در مصرف آب صرفه جویی کنند

  • کد خبر : 288239
  • 16 تیر 1397 - 12:23
میزان متوسط سرانه مصرف آذربایجان غربی در سال گذشته 190 لیتر بوده است/ مردم در مصرف آب صرفه جویی کنند

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی گفت: میزان متوسط سرانه مصرف شبانه روز هر شهروند آذربایجان غربی در سال گذشته 190 لیتر بوده است.

رسول اکبری در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، با اشاره به دلایل کاهش فشار آب، اظهار داشت: گرم شدن دمای هوا یکی از دلایل بالا رفتن مصرف آب دراین فصول است و افراد نیز می توانند با انجام بعضی از کارها در صرفه جویی  مصرف آب کمک کنند.

وی، افزود: میزان ذخیره آب مصرفی محدود بوده است ووقتی که مصرف آب افزایش می یابد با کاهش فشار و یا حتی قطعی آب رو به رو می شویم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی، بیان کرد: میزان متوسط سرانه مصرف در سال گذشته 190 لیتر در شبانه روز مصرف هر شهروند در آذربایجان غربی بوده است.

وی، ادامه داد: در زمان پیک مصرف آب به 240 تا 250 لیتردر شبانه روز می رسد و استاندارد مصرف هر شهروند 135 لیتر تعریف شده است با این میزان آب فرد می تواند تمام کارهای خودرا انجام دهد ولی متاسفانه دو برابر این میزان را افراد استفاده می کنند و این کار باعث مصرف بی رویه آب می شودو شاهد قطع آب یا کاهش فشار آب می شویم.

اکبری، در خصوص قطعی و کاهش فشار آب بعضی از مناطق شهر ارومیه، گفت: در بعضی از مناطق مانند رودکی ، آب شناسان در این مناطق اصلاعیه های قطعی داده می شود و این قطعی ها پیش بینی شده هستند مثلا باغبان نوین، تیلا، مولوی 2، فردوسی2 ، آزادگان 2 اگر قطعی در این مناطق یا سایر مناطق باشد از طرق صدا و سیما و سایر وسایل اطلاع رسانی خبر قطعی آب مناطق را به همشهریان اعلام می کنیم.

وی، تصریح کرد: میزان ذخیره آب در مخازن 4 متر بوده و این میزان در زمان اوج مصرف و فصول گرم سال به 2 نیم متر کاهش می یابد و این کاهش باعث قطع و کاهش فشار آب می شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی، ابراز داشت: رعایت دستورات اسلامی در زمینه استفاده مناسب و پرهیز از اسراف سبب دستیابی به مدیریت قوی و هدفمند و بهره گیری مطلوب از فرصت ها است و همچنین فهم عمیق از فضای مصرف و تولید و اصلاح الگوی  مصرف در جهت ایجاد بهره وری بهینه از آب کمک شود.

وی، خاطرنشان کرد: استفاده از سیستم قطره ای برای آبیاری باغچه های مسکونی از جمله موارد ضروری در صرفه جویی آب است که باید با جدیت دنبال شود و همچنین  استفاده از تجهیزات کاهنده مصرف، نقش بسزایی در کاهش مصرف آب ایفا می کند و این تجهیزات می تواند در حمام، سرویس بهداشتی و آشپزخانه مورد استفاده قرار گیرد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=288239

نوشته های مشابه

28اردیبهشت
روی اشک تمساح پس انداز نکن!
28اردیبهشت
فرمانده جدید سپاه مهاباد معرفی شد
با حضور سردار شهسواری؛

فرمانده جدید سپاه مهاباد معرفی شد

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.