تاریخ : پنج شنبه, ۲۳ اردیبهشت , ۱۴۰۰
1

مطالبات اعضای تنها میدان گندم کشور در بایگانی مسئولین/ حبوبات‌فروشان به دنبال تحقق مطالبات واقعی و قانونی خود هستند

  • کد خبر : 288267
  • 16 تیر 1397 - 15:31
مطالبات اعضای تنها میدان گندم کشور در بایگانی مسئولین/ حبوبات‌فروشان به دنبال تحقق مطالبات واقعی و قانونی خود هستند

نامه مطالبات صنفی حبوبات فروشان به خصوص فعالان میدان گندم ارومیه از مدت‌ها قبل به اتاق مسئولین استانی و شهرستانی وارد شده و در بایگانی آن‌ها خاک می‌خورد.

به گزارش اروم‌نیوز، میدان گندم ارومیه به عنوان تنها میدان گندم در کشور است که بیش از 500 فعال حوزه فروش گندم و حبوبات را در خود جای داده و به نوعی رابط میان کشاورز و خریدار خُرد محسوب می‌شود.

اهالی این میدان نیز همانند بسیاری از صنوف دیگر دارای مشکلات متعدد و دغدغه‌هایی هستند که مهم‌ترین آن‌ها در مشخص نبودن جایگاه اتحادیه حبوبات فروشان در معادلات فروش تضمینی، نبود رسیدگی مناسب از سوی مسئولین دولتی و متولیان امور اصناف و نیز نداشتن توان مالی برای پرداخت مالیات سنگین ارائه شده بدون بررسی‌های میدانی توسط مسئولین مربوطه است.

این روزها و در حالی که شاهد اتفاقات ناگوار در اقتصاد کشور و در برخی موارد اعتصابات کوچک و بزرگ در عرصه‌های مختلف اقتصادی از کارگران کارخانجات گرفته تا مغازه‌داران هستیم، اعضای میدان گندم ارومیه که از چند سال پیش به دنبال احقاق حقوق پایمال شده خود هستند، دغدغه‌های صنف‌شان را مطرح می‌کنند تا شاید کسی از مسئولین شهرستانی و استانی به داد آن‌ها برسند.

نامه‌نگاری‌های متوالی با نمایندگان مجلس، مسئولین اتاق اصناف، سازمان صنعت، معدن و تجارت، استانداری و فرمانداری تنها بخش‌های کوچکی از تلاش اتحادیه و فعالان این میدان است که با وجود صدور دستورهایی از سوی مسئولین متاسفانه تا به امروز هیچ تحرکی به نفع حبوبات‌فروشان و فعالان در میدان گندم صورت نپذیرفته و به نوعی امروز شاهد بایگانی شدن تمام نامه‌ها و مطالبه‌گری های این صنف در نزد مسئولین هستیم.

به دنبال برخی خواسته‌های فعالان این صنف مبنی بر برگزاری اعتصاب و تجمع مقابل استانداری و ادارات مربوطه، این نیاز احساس می‌شود که نمایندگان و مسئولینی که در ادوار گذشته وعده‌های بی منتهای خود را ارائه داده و امروز در سکوت به سر می‌برند وارد گود شده و نسبت به حل این مشکل چاره اندیشی کنند.

فعالان اتحادیه حبوبات فروشان یا به تعبیر بهتر صنف فروشندگان غلات جزو اصلی‌ترین فعالان اقتصادی به شمار می‌روند که با توجه به اهمیت موضوع غلات و به ویژه گندم در امرار معاش مردم از جایگاه ویژه و والایی برخوردار هستند.

همانطور که خود مسئولین هم به خوبی متوجه موضوع هستند، درخواست و مطالبه‌گری حق قانونی صنوف است اما با توجه به وعده‌هایی که اکنون در بایگانی ادارات و دفاتر نمایندگان مجلس خاک می‌خورند، شاید در آینده‌ای نه چندان دور شاهد مطالبه‌گری میدانی و اعتصابات این صنف باشیم که این امر قطعا به ضرر اقتصاد منطقه و کشور تمام شود و بار دیگر زمینه را برای سوءاستفاده معاندین فراهم سازد.

بر همین اساس باید مسئولین حوزه اقتصاد و نیز متولیان بخش خصوصی و دولتی چاره اندیشی های خود را سریع‌تر انجام داده و نسبت به رفع موانع موجود در مسیر این صنف و دیگر فعالان اقتصادی تلاش داشته باشند.

این روزها که اعضای میدان گندم ارومیه به عنوان تنها میدان گندم در کشور خواسته‌های خود را با صبر و آرامش نزد مسئولین برده و خواهان حل و فصل آن‌‌ها هستند، متولیان باید به جای وعده‌های بی سرانجام یا دروغین فکری به حال این صنف کنند تا هرچه سریع‌تر شرایط را در آستانه اعتصابی شاید عظیم توسط فعالان صنف حبوبات فروشان و فعالان میدان گندم سامان دهند.

شاید فردا برای این اقدام انقلابی مسئولین دیر باشد…

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=288267

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.