تاریخ : پنج شنبه, ۲۳ اردیبهشت , ۱۴۰۰
2

میانگین تولید زباله در ارومیه طی دو روز گذشته 510 تن بوده است

  • کد خبر : 287910
  • 13 تیر 1397 - 8:41
میانگین تولید زباله در ارومیه طی دو روز گذشته 510 تن بوده است

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری ارومیه گفت: میانگین تولید زباله در ارومیه طی دو روز گذشته حدود 510 تن بوده است.

عزیز قال در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، با اشاره به میزان تولید زباله در ارومیه، اظهار داشت: میانگین تولید زباله در ارومیه در دو روز گذشته حدود 510 تن بوده است.

وی، با اشاره به محل دفن زباله های شهر ارومیه افزود: زباله های جمع آوری شده از سطح ارومیه در 15 کیلومتری ارومیه در روستای نازلو دفن می شوند.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری ارومیه، در خصوص چگونگی دفن زباله ها تصریح کرد:طرح جدیدی با هماهنگی و مطالعاتی که با دانشگاه علوم پزشکی صورت گرفته به نتیجه برسد دفع زباله ها به صورت بهداشتی انجام می پزید.

وی، ادامه داد: پروژه امکان سنجی و طراحی و احداث مکان سنجی و طراحی و احداث برای پسماندهای منطقه ای شهرستان ارومیه بوده و همچنین بیشترین نوع پسماند، پسماند عادی شهری و روستایی است.

قال، عنوان کرد: در این طرح زباله بدون اینکه وارد محیط زیست شود در مبدأ تفکیک شده و زباله تر به کارخانه های کمپوست یا همان کود آلی هدایت شده و تبدیل به کود آلی می شود و زباله های خشک به کارخانجات بازیافتی انتقال و طی پروسه ای تبدیل به مواد بازیافتی شامل کاغذ، قلم، دفتر و صنایع دستی می شوند.

وی، ادامه داد: در بحث تولید انرژی از زباله با نیروگاه زباله سوز در دست اقدام است که با هماهنگی با دو کشور ترکیه و آلمان صورت خواهد گرفت.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری ارومیه، در خصوص هزینه جمع آوری زباله برای هر فرد گفت: هزینه جمع آوری زباله از مبدآ تا مقصد به ازای هر کیلوگرم 250 تومان است.

وی، ادامه داد: در سطح شهر ارومیه 4 غرفه بازیافتی در سطح شهر وجود دارد و علاوه بر آن 120 مخازن تفکیک و 7 دستگاه خودرو نیز در برنامه های روزانه طبق برنامه ریزی های به عمل آمده در سطح شهر فعالیت دارند.

قال، در پایان خاطرنشان کرد: اولین بحث در حفظ محیط زیست بحث فرهنگ سازی و آموزش به افراد است و شهرداری نیز در این راستا قدم های خوبی برداشته آموزش های چهره به چهره و پخش بروشور در مدارس و همچنین برگزاری جشنواره ها از دیگر کارهای شهرداری برای فرهنگ سازی و حفظ محیط زیست است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=287910

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.