تاریخ : یکشنبه, ۳۰ خرداد , ۱۴۰۰
1

استقبال مردم از دوره‌های آموزش بازیگری و تئاتر در ارومیه

  • کد خبر : 287879
  • 13 تیر 1397 - 9:40
استقبال مردم از دوره‌های آموزش بازیگری و تئاتر در ارومیه

یک کارگردان تئاتر گفت: سومین دوره آموزش بازیگری و تئاتر در ارومیه با استقبال مردم مواجه شده و این امر نشان دهنده علاقه عموم به مقوله هنر است.

پدرام رحمانی در گفت و گو با خبرنگار اروم‌نیوز، با اشاره به برگزاری دوره های آموزشی بازیگری و تئاتر، اظهار داشت: برای اینکه افراد وارد بازیگری شوند نیازمند طی دوره های آموزشی هستند که این دوره ها شامل تئوری و عملی می شود.

وی، افزود: حضور در دوره ها موجب کشف استعداد برای افراد می شود و به این ترتیب زمینه لازم در فعالیت های عملی و حضور در میدان بازیگری فراهم می شود. راهنمایی های ارائه شده توسط اساتید و فعالان این بخش نیز می تواند کمک های شایانی به علاقمندان کند.

نویسنده و کارگردان تئاتر، با بیان این نکته که قبولی و احراز صلاحیت در دوره های بازیگری و تئاتر دارای شرایط خاص خود بوده و هنرآموزان پس از طی دوره ها و قبولی در آزمون می توانند در این رشته ها فعالیت خود را آغاز کنند، عنوان کرد: استقبال مردم از دوره های آموزشی تئاتر و بازیگری نسبت به سال های قبل بهتر شده و جوانان بیش از گذشته نسبت به هنر سوق پیدا کرده اند.

وی، در خصوص جایگاه هنر در آذربایجان غربی، بیان داشت: با توجه به استقبال مناسبی که در حال حاضر شاهد هستیم، جایگاه هنر در میان خانواده ها رشد مناسبی دارد. قطعا فعالیت گروه های نمایشی و نیز استقبال مردم از دوره ها نشانگر علاقه عموم به رشته های مختلف هنری است.

رحمانی، افزایش درآمد گروه های نمایشی را در سایه استقبال مردم از این گروه ها و فعالیت های هنری قابل توجه دانست و گفت: امروز شاهد بلیط فروشی برای برنامه های هنری و نمایشی هسعتیم که در گذشته چنین موردی وجود نداشت. این امر مدیون آشناسازی مخاطبان با رشته های مختلف هنری و تبلیغات مناسب است.

وی، کمبود امکانات هنری در آذربایجان غربی و مرکز استان را از عمده دلایل وجود مشکل در فعالیت های هنرمندان نام برد و تصریح کرد: در مقایسه با شهرهای بزرگتر متاسفانه شاهد نبود امکانات لازم برای فعالیت هنرمندان نظیر تئاتر شهر، دانشگاه تخصصی تئاتر، نگارخانه های هنری، سینما و پردیس سینمایی هستیم که این امر می تواند در آینده به مشکلات بزرگتری تبدیل شود.

به عقیده این کارگردان تئاتر، آذربایجان غربی تا رسیدن به نقطه ایده آل در بخش هنری فاصله زیادی دارد و باید برای این امر از سوی مسئولین تلاش های بیشتری انجام شود.

رحمانی، در خصوص حمایت مسئولین از هنر و رشته های مختلف هنری نیز ضمن انتقاد از مسئولین، گفت: بضاعت ادارات اندک است و به همین دلیل مسئولین قادر به حمایت های مناسب نیستند ولی با توجه به استعدادهای موجود باید این حمایت ها افزایش یافته و شاهد رشد و تعالی فرهنگ و هنر در استان باشیم.

وی، در پایان ابراز داشت: بودجه فر هنگی استان اندک بوده و به همین دلیل مسئولین دلیل برای حمایت بیشتر از هنر و فرهنگ ندارند. در صورتی که حمایت های استانی و کشوری از هنر انجام شود قطعا می توانیم در آینده شاهد رونمایی از فعالان برتر کشوری از آذربایجان غربی نیز باشیم.

انتهای پیام/

 

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=287879

برچسب ها

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.