تاریخ : جمعه, ۱۷ اردیبهشت , ۱۴۰۰
2

بازگشت به زندگی

  • کد خبر : 287780
  • 12 تیر 1397 - 11:14
بازگشت به زندگی

جوان معتادی که سختی های بسیاری را در زندگی تجربه کرده و هم اکنون در کمپ اجباری ترک اعتیاد روزهای خوش خود را برای بازگشت به زندگی سپری می کند از روهای گذشته و آینده خود می گوید.

به گزارش اروم نیوز، «یعقوب» جوان 24 ساله ارومیه ای است که او را در کمپ اجباری ترک اعتیاد «یاغمورالی» ارومیه ملاقات کردم.

وقتی با او هم کلام می شوم با خودم تصور مردی بالای 35 سال را دارم چرا که چهره ای سیه چرده و صورتی استخوانی و لاغر داشته و موهای کنار شقیقه هایش به سفیدی می زند، زمانی که از او علت ترک اعتیادش را می پرسم اظهار می کند: از زمانی که یک پسربچه دبستانی بودم همواره خودم و برادرم را پای بساط منقل و تریاک پدر یافتم.

وی می گوید: 14 ساله بودم که فروشنده خرده پای مواد بوده و برای پدرم کار میکردم چرا که پلیس به کودکان کم سن و سالی مثل من شک نداشته و می توانستم به راحتی جنس های پدرم را به فروش برسانم.
این جوان معتاد با اشاره به نحوه معتادشدن خود ابراز می کند: پدرم برای این که ما را مطیع خود کند از همان کودکی پای بساط تریاک خود نشانده و به ما تریاک کشیدن می آموخت.

یعقوب اذعان می کند: مادر بیچاره ما که از دست تک های پدر عاصی و مریض شده بود همراه با خواهر کوچکترمان در منزل دایی بزرگترم زندگی می کرد و خانه را ترک کرده بود.

وی با اشاره به چگونگی تصمیم به ترک خود بیان می کند: همیشه از این که اسیر مواد بودم و بخاطر آن پیش هر کس و ناکس سر خم کرده و غروری برایم نمانده بود از خودم عصبانی بودم اما هر بار ترک را موکول به زمان دیگری می کردم تا این که ماه گذشته در منزل یکی از دوستان که مشغول مصرف تریاک بودیم توسط پلیس دستگیر و به اینجا منتقل شدیم.

این جوان معتاد ابراز می کند: هرچند روزهای ابتدایی ترک بسیار سخت و دردآور بود ولی کم کم با خروج سم از بدنم احساس نشاط بیشتری کردم و در حال حاضر روحیه خوبی برای ادامه زندگی دارم.

یعقوب می گوید: با کمک دایی دلسوزم دوست دارم پس از ترک کامل و خروج از کمپ در میوه فروشی او کار کرده و با کسب روزی حلال به ادامه تحصیل در مدرسه شبانه پردازم.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=287780

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.