تاریخ : یکشنبه, ۳۰ خرداد , ۱۴۰۰
1

قهرمانی باستانی کار برجسته استان در شرایط سخت

  • کد خبر : 287771
  • 10 تیر 1397 - 10:52
قهرمانی باستانی کار برجسته استان در شرایط سخت

قهرمان رشته چرخ ورزش پهلوانی و زورخانه ای استان خواستار حمایت های مسئولین برای سرپا ماندن این ورزش ملی مذهبی در آذربایجان غربی شد.

قهرمان چرخ ورزش باستانی و پهلوانی آذربایجان غربی در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، اظهار می کند: متولد سال 70 بوده و از سال 84 وارد ورزش پهلوانی و زورخانه ای شدم، پدرم از باستانی کاران برجسته استان بوده و با تشویق های او و خانواده من نیز به این رشته علاقمند شدم.

«نوید خاک وطن» می گوید: در دوره ها و مسابقات متعددی مقام های اول و در مسابقات کشوری 7 مقام قهرمانی را کسب کرده ام که از جمله آن ها می توان به رشته های چرخ تیز، چرخ چمنی و میانداری اشاره کرد.

وی با بیان این که در مسابقات نیروهای مسلح 3 بار مقام دوم و 4 بار مقام سوم را کسب کرده ام، ابراز می کند: ورزشکاران باستانی و پهلوانان استان با وجود امکانات و تجهیزات ورزشی بسیار نامطلوب، قدیمی و فرسوده زورخانه های استان در سطح عالی بوده و عناوین و قهرمانی های ویژه ای را برای استان کسب کرده اند.

قهرمان چرخ ورزش باستانی و پهلوانی آذربایجان غربی با تاکید بر اهمیت مساعدت و همیاری مسئولین و خیرین استان از این ورزش ملی مذهبی، اذعان می کند: رئیس هیئت ورزش های پهلوانی و زورخانه ای استان آقای آسیایی با وجود 83 سال سن، زحمات و تلاش های بسیاری را برای پیشبرد اهداف این ورزش در استان انجام داده اند ولی مسئولین استان باید برای سرپا ماندن این ورزش با وی همکاری کنند.

گفتنی است دو نفر از پیشکسوتان برجسته استان در بخش کهنسالان با سنین 68 سال و 80 سال نیز در این زورخانه حضور داشتند که آقایان «اسمعلی مهدی زاده» و «عبدالعلی جوان» هستند.

«اسمعلی مهدی زاده» با 68 سال سن مقام اول سنگ استان سه سال پیاپی مقام اول سنگ، میل و کباده را در مسابقات کشوری کسب کرده است؛ این ورزشکار کهنسال از سال 70 وارد این ورزش شده و تا کنون به صورت فعال در زورخانه به ورزش پهلوانی و باستانی می پردازد.

«عبدالعلی جوان» 80 ساله مقام سوم کشور رشته سنگ و 6 سال پیاپی مقام اول رشته سنگ کشوری را از آن خود کرده است، این ورزشکار کهنسال بیش از 60 سال سابقه فعالیت در ورزش باستانی را دارد و بازنشسته نیروی انتظامی است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=287771

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.