تاریخ : جمعه, ۳۰ اردیبهشت , ۱۴۰۱

دلیل عقب‌نشینی حضرت‌پور از سوال رئیس‌جمهور چیست؟!

  • کد خبر : 284618
  • 09 خرداد 1397 - 13:58
دلیل عقب‌نشینی حضرت‌پور از سوال رئیس‌جمهور چیست؟!

در حالی که قرار بود امروز طرح سوال از رئیس جمهور در مجلس ارائه شود، این طرح به دلیل عقب نشینی برخی نمایندگان از امضای خود منتفی شد.

به گزارش اروم‌نیوز، طی روزهای گذشته و بر اساس امضاهای جمع آوری شده از نمایندگان، قرار بود که صبح امروز طرح سوال از رئیس جمهور در مجلس ارائه شده و به این ترتیب روحانی برای پاسخ به این سوالات در صحن علنی حضور یابد.

اما شامگاه سه شنبه برخی نمایندگان امضای خود را پس گرفته و ارائه طرح نیز با شکست مواجه شد تا به این ترتیب بار دیگر سوالاتی در خصوص شفافیت عملکرد نمایندگان در اذهان عمومی جای گیرد.

یکی از نمایندگانی که امضای خود را در ساعات پایانی پس گرفت، روح‌الله حضرت‌پور نماینده مردم ارومیه در مجلس و عضو فراکسیون مستقلین ولایی بود که با توجه به سابقه فعالیتی و سکوت خود در برخی مواقع بیش از دیگر نمایندگان آذربایجان‌غربی که یا طرح را از ابتدا امضا نکرده بودند و یا اینکه تا آخر پای امضای خود ماندند، علامت سوال پررنگ‌تری در اذهان ایجاد کرد.

به همین دلیل خبرنگار اروم‌نیوز سراغ این نماینده رفت تا دلیل کناره گیری از طرح سوال از رئیس جمهور را از وی پیگیر شود.

روح‌الله حضرت‌پور، در پاسخ به این سوال که دلیل عقب نشینی شما از سوالات خود چه بوده؟، این‌گونه پاسخ داد که «بنده تنها برای سوال نخست امضا کرده بودم که برخی نمایندگان با اضافه کردن چند مورد دیگر خواستار سوالات دیگری نیز شده بودند. این اقدام نیز بدون اطلاع بنده و برخی نمایندگان بود به همین دلیل از سوالم انصراف دادم.»

البته این نماینده مجلس در این زمینه اعتراض خود نسبت به «ذوالنور» یکی از طراحان سوال از رئیس جمهور را اعلام کرده و بیان داشت: متاسفانه ایشان به همراه برخی چهره‌های دیگر سوالاتی خارج از دستور مطرح شده ارائه کرده‌اند که بنده با این‌گونه اقدامات مخالف هستم.

با این توضیحات حضرت‌پور شاید برخی ابهامات در خصوص دلایل انصراف وی از سوال رئیس جمهور مرتفع شده و در آینده شاهد اظهارنظرهای بهتری از جانب وی در مواقع نیاز باشیم.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=284618

برچسب ها

ثبت دیدگاه