تاریخ : یکشنبه, ۳۰ خرداد , ۱۴۰۰
3

فرماندار سردشت با دانشجویان و اساتید دانشگاه ستاد ارتش دیدار کرد

  • کد خبر : 282258
  • 19 اردیبهشت 1397 - 11:37
فرماندار سردشت با دانشجویان و اساتید دانشگاه ستاد ارتش دیدار کرد

هدف از حضور اکیپ دانشجویان دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش جمهوری اسلامی ایران آشنایی هرچه بیشتر با ظرفیت ها و قابلیتهای شهرستان و همچنین ادای احترام به ساحت مقدس شهدای شیمیایی بود.

به گزارش خبرنگار بُلفَت، فرماندار سردشت روز سه شنبه در نشست مشترک با جمعی از دانشجویان و اساتید دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش که در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد، گفت: نگاه ما توسعه همه جانبه، فراگیر و‌ ملی است و اگر بصورت ویژه از شهرستان سردشت صحبتی به میان می آید به دلیل سهم ویژه و قابل ملاحظه ای این شهرستان در حوزه نظامی و دفاع از انقلاب و همچنین شناساندن ظرفیت ها و پتاسیل های آن است که می تواند به سهم خود در فرایند توسعه ملی موثر باشد.

نژاد جهانی، با اشاره به نقش مردم این شهرستان در دوران جنگ تحمیلی، تصریح کرد: مردم سردشت مقاومت سلحشورانه ای در دوران جنگ داشتند و تحت هیچ شرایطی شهر را تخلیه نکردند و ‌این استقامت دشمن عاجز را برآن داشت تا با بمباران شیمیایی سنگر مقاومت مردم را در هم شکند و با این اقدام جنایتی به بار آورد که تا آن زمان تاریخ به خود ندیده بود.

وی، خطاب به نیروهای ارتش جمهوری اسلامی ایران، گفت: هر چند زحمات‌ و ‌فعالیتهای ارتش با مشقت هایی در دوران جنگ و بعد از آن هم متحمل می شوند بطور مستقیم در زاویه دید مردم قرار نمی گیرد ولی احاد جامعه که کلیات و نتیجه اقدامات آنها را می بینند قدردان زحماتشان هستند.

جهانی، تصریح کرد: خوشبختانه جمهوری اسلامی ایران نگاه تهاجمی به جنگ ندارد اما همه ما باید آمادگی کافی و وافی برای مقابله داشته باشیم و در باورها و‌اقدامات عملی نیز وظیفه داریم زمینه و بستر لازم را برای پیشرفت و‌آمادگی مستمر فراهم کنیم.

فرماندار سردشت، به مشخصات جغرافیایی شهرستان، انسداد معابر مرزی و وضعیت معیشتی مرزنشینان اشاره کرد و‌گفت: طرح ساماندهی معابر که قبل از مسدود شدن معابر در دستور کار دولت قرار گرفته بود نواقصاتی داشت که انشالله دولت و مجلس با مطالعات میدانی و‌ دخیل کردن نقطه نظرات مردم مرزنشین به عنوان یک تاکتیک مناسب برای رفع نواقصات آن اقدام نمایند.

جهانی، به سفر اخیر به اقلیم کردستان عراق جهت شرکت در چهارمین کنفرانس توسعه روابط اقتصادی جمهوری اسلامی ایران با اقلیم کردستان عراق اشاره کرد و گفت: در این سفر رایزنی هایی برای رسمی شدن معابر و بازارچه های مرزی صورت گرفته و انشالله با نتایجی که حاصل می شود بتوان پدیده ای را که بعضی درصدد هستند آن را به چالش امنیتی تبدیل کنند به فرصت امنیتی تبدیل گردد.

مسئول اکیپ دانشجویان دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز در این نشست هدف از حضور در سردشت را آشنایی هرچه بیشتر باظرفیت ها و قابلیتهای شهرستان و همچنین ادای احترام به ساحت مقدس شهدای گرانقدر علی الخصوص شهدای شیمیایی عنوان کرد.

سرهنگ سرودی، با بیان اینکه در قالب ۱۶ محور در کل کشور در حال جمع آوری اخبار و‌ مستند سازی هستیم، تصریح کرد: ماموریت اصلی اکیپ پیدا کردن فرصت ها و‌ تهدیدات احتمالی منطقه و محیط پیرامونی این شهرستان با توجه به مرز مشترک با کشور همسایه است.

وی، افزود: با توجه به رسالتی که دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد به عهده دارنداین ماموریت می تواند بهترین دستاورد را برای آنها داشته باشد.

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=282258

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.