تاریخ : چهارشنبه, ۲۲ اردیبهشت , ۱۴۰۰
0

اولین دوره مسابقات کشوری دوچرخه سواری کریتریوم در ارومیه برگزار می شود

  • کد خبر : 282154
  • 18 اردیبهشت 1397 - 12:18
اولین دوره مسابقات کشوری دوچرخه سواری کریتریوم در ارومیه برگزار می شود

رئیس هیئت دوچرخه سواری آذربایجان غربی از برگزاری اولین دوره مسابقات کشوری دوچرخه سواری کریتریوم در ارومیه خبرداد.

به گزارش اروم نیوز، محمدرضا اسدی پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه بابیان اینکه مسابقات کشوری دوچرخه سواری در راستای گرامیداشت شهردار شهید مهدی باکری و ۱۲ هزار شهید آذربایجان غربی برگزار می شود، گفت: این مسابقات ۹ صبح روز جمعه از محل دانشگاه قاضی طباطبایی ارومیه آغاز می شود.

وی، افزود: این مسابقات در مسیری 5 کیلومتری تا مقابل سازمان آب و فاضلاب استان با دور کامل 11 کیلومتر در حدود 10 دور انجام خواهد شد.

رئیس هیئت دوچرخه سواری آذربایجان غربی، بابیان اینکه تاکنون 184 نفر از کل کشور جهت حضور در این مسابقه اعلام آمادگی کرده اند، ادامه داد: 24 نفر از این افراد اعضای تیم ملی هستند که 7 نفر از آنان اعضای تیم ملی نوجوانان محسوب می شوند.

وی، بابیان اینکه 3 نفر از دوچرخه سواران آذربایجان غربی در تیم ملی حضور دارند، گفت: ابراهیم حاجی زاده، سهیل عشقی و مسعود خاکی دوچرخه سواران حاضر در تیم ملی هستند که مسعود پاکی به عنوان کاپیتان تیم ملی نوجوانان در مسابقات کریتریوم استان حاضر خواهد شد.

اسدی، با بیان اینکه تیم ملی دوچرخه سواری استقامت جهت حضور در بازی های آسیایی 2018 جاکار در مسابقه جایزه بزرگ ارومیه شرکت خواهند کرد، اظهارداشت: این دوچرخه سواران از روز دوشنبه از زنجان به سمت ارومیه در حال رکاب زدن هستند که با توجه به هماهنگی های انجام شده ظهر روز چهارشنبه در ارومیه پذیرش می شوند.

وی، با اشاره به اینکه باهمکاری ویژه بسیج ورزشکاران قبل از آغاز مسابقه برنامه هایی اجرا می شود، تصریح کرد: رکابزنان 8 صبح روز جمعه به سمت باغ رضوان ارومیه حرکت کرده و با حضور در محل گلزار شهدا به مقام شامخ شهدا ادای احترام می کنند و ضمن عطر افشانی و غبارروبی یادبود شهید باکری در محل خط آغاز مسابقه آماده می شوند.

رئیس هیئت دوچرخه سواری آذربایجان غربی، با اشاره به اینکه هیچ اسپانسری در برگزاری این مسابقات مشارکت ندارد، افزود: بعدازظهر روز پنج شنبه پذیرش ورزشکاران انجام می شود و جایزه در نظر گرفته شده برای این مسابقه در کل 120 میلیلون ریال است.

وی، باتاکید براینکه برای اولین بار تا نفر بیستم مسابقات دوچرخه سواری جایزه تعلق می گیرد، گفت: این اقدام خود تشویقی برای ورزشکاران است که نفر اول مسابقات 35 میلیون ریال، نفردوم 25 میلیون ریال و نفرسوم 15 میلیون ریال جایزه تعلق گرفته وبه ترتیب تا نفر بیستم مبلغ کاهش پیدا می کند.

اسدی، ضمن تشکر از همکاری 18 ارگان در برگزاری هر چه بهتر مسابقات دوچرخه سواری، تاکید کرد: یک فروند بالگرد نیز طول مسابقه به صورت آماده باش قرار دارد تا در صورت بروز مشکل در راستای کمک رسانی فعالیت داشته باشد.

وی، با بیان اینکه حضور اعضای تیم ملی در این مسابقات نشان از اهمیت بالای آن دارد، عنوان کرد: هدف از برگزاری این مسابقه کسب امتیاز کشوری و ثبت جهانی است البته هیئت دوچرخه سواری با مشکلات مختلفی دست و پنجه نرم می کند و این ورزش آنگونه که باید جلوه خود را در استان به دست نیاورده است.

رئیس هیئت دوچرخه سواری آذربایجان غربی، در پایان خاطر نشان کرد: 11 کمیته جهت برگزاری هر چه بهتر مسابقات در سطح استان فعالیت دارند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=282154

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.