تاریخ : سه شنبه, ۲۸ اردیبهشت , ۱۴۰۰
2

معلم نمایاننده مسیر زندگی بهتر به انسان است

  • کد خبر : 281532
  • 12 اردیبهشت 1397 - 9:04
معلم نمایاننده مسیر زندگی بهتر به انسان است

امام جمعه مهاباد گفت: معلم علم راه درست و صحیح زندگی کردن را به افراد جامعه می آموزد تا افراد در آرامش زندگی کنند.

ماموستا عبدالقادر سهرابی در گفت وگو با خبرنگار اروم نیوز، با اشاره به بزرگداشت روز معلم اظهار داشت: روز معلم به مناسب شهادت مرتضی مطهری نام گذاری شده است مطهری استاد برجسته ای بود که همتای او در عصرجدید وجود ندارد او معلمی دانا وحکیم و آشنا به مسائل روز بوده است.

وی،  افزود: امام خمینی(ره) فرموده معلمی شغل انبیا است و انبیا نسبت به امت خود دلسوز بوده و هیچگاه به امت خود خیانت نکرده و امانت دار بوداند.

امام جمعه مهاباد بیان کرد: معلمین جامعه ما همچون پیامبران باید لسوز جامعه و دانش آموزان باشند چرا که آنان راه انبیا را ادامه می دهند پس باید همچون انبیا امانت دار و وفادار باشند.

وی، افزود: معلمی شغل بزرگی بوده و خداوند به بحث آموزش و یاد دهی توجه خاصی داشته و تکیدات زیادی رادر این موردداشته وحتی در اولین سوره قرآن که علق نام دارد به آن اشاره شده است.

ماموستا سهرابی، اذعان داشت: پیامبر اسلام فرموده است هرکسی یک سخن رابه تو بیاموزدتو را بنده خود کرده و نیز علم ازنظر شان و منزلت در جایگاه والایی قرار گرفته است .

وی، افزود:معلم علم راه درست و صحیح زندگی کردن را به افراد جامعه می آموزد تا افراد در آرامش زندگی کنند.

امام جمعه مهاباد تصریح کرد: وظیفه دانش آموزان درمقابل معلمین احترام است دانش آموزان باید به اندازه والدین خود نیز معلمین را مورد تکریم و احترام قرار دهند.

وی، خاطر نشان کرد: وظیفه معلمین نیز در قبال دانش آموزان رفتار دلسوزانه و حکیمانه باشد و با دانش آموزان همچون پدر و مادر دلسوز رفتارکرده وعلم  روز و نو را به دانش آموزان انتقال دهد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=281532

نوشته های مشابه

28اردیبهشت
روی اشک تمساح پس انداز نکن!
28اردیبهشت
فرمانده جدید سپاه مهاباد معرفی شد
با حضور سردار شهسواری؛

فرمانده جدید سپاه مهاباد معرفی شد

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.