تاریخ : یکشنبه, ۳۰ خرداد , ۱۴۰۰
1

نقش اساسی معلمان در تربیت آینده سازان غیرقابل انکار است

  • کد خبر : 281445
  • 10 اردیبهشت 1397 - 8:10
نقش اساسی معلمان در تربیت آینده سازان غیرقابل انکار است

امام جمعه شاهین دژ گفت: هر کسی نباید به محیط معلمی وارد شود و معلمی نقش اساسی در تربیت فرزندان جامعه بر عهده دارد و اولین شاخصه معلم این است که به کار خود عشق بورزد و در کار خود اخلاص داشته باشد.

حجت الاسلام والمسلمین حسین فصیح نیا در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، با اشاره به پاسداشت سالروز شهادت مرتضی مطهری اظهار داشت: روز شهادت مرتضی مطهری را روز معلم نام گذاری شده وراه و روش این شهید باید الگوی معلمین جامعه باشد.

وی، شهید مطهری را فردی دارای خصوصیات منحصر به فرد خواند، و افزود: مهمترين خصوصیت را می توان جامعیت وی بیان کرد به طوری که در همه صحنه هاي عملي و نظري حضور فعال داشتند.

امام جمعه شاهین دژ، بیان کرد:  نقش معلم در امور تربیتی از نقش والدین پررنگ تر و مهم تر است زیرا کودکان بیشتر وقت خود را در محیط های آموزشی گذرانده وتاثیر پذیری بیشتری دارد.

وی، افزود: به گفته بزرگان معلمی شغل انبیا است درنتیجه باید از نظر اخلاقی، اجتماعی، سیاسی اصلاح شوند تا بتواند برای جامعه موثر واقع شوند .

حجت الاسلام فصیح نیا، تصریح کرد: هر کسی نباید به محیط معلمی وارد شود و معلمی نقش اساسی در تربیت فرزندان جامعه بر عهده دارد و اولین شاخصه معلم این است که به کار خود عشق بورزد و در کار خود اخلاص داشته باشد.

وی، افزود: امروزه معلمین باید به مسائل  روز همچون مسائل سیاسی،  اقتصادی، اجتماعی آگاهی کامل داشته باشد و به مسئله ولایت بی تفاوت نباشد.

امام جمعه شاهین دژ، خاطر نشان کرد: معلمین باید بحث خدا شناسی را در دروس خود جای دهند و به دانش آموزان بحث خدا شناسی را بیاموزند و بحث خدا شناسی را جدا از مسائل درسی ندانند.

وی، افزود: امام صادق(ع) فرموده است مردم را با عملتان دعوت کنید نه با زبانتان و معلم باید از نظر اخلاقی نمونه و از نظر سیاسی ولایی باشدتا بتواند افراد نمونه ای را تحویل جامعه دهد.

انتهای پیام/

 

 

 

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=281445

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.