تاریخ : چهارشنبه, ۲۲ اردیبهشت , ۱۴۰۰
2

دیپلماسی گردشگری حلقه مفقوده توسعه صنعت توریسم در آذربایجان غربی/ عدم وجود نقدینگی عمده دلیل کاهش اشتغال در بخش صنعت

  • کد خبر : 281457
  • 10 اردیبهشت 1397 - 12:20
دیپلماسی گردشگری حلقه مفقوده توسعه صنعت توریسم در آذربایجان غربی/ عدم وجود نقدینگی عمده دلیل کاهش اشتغال در بخش صنعت

مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی با انتقاد از ضعیف بودن دیپلماسی گردشگری در راستای جذب گردشگر خارجی گفت: مهم ترین دلیل کاهش اشتغال در بخش صنعت عدم وجود نقدینگی بود.

رضا نقی‌زاده گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز؛ با بیان اینکه دغدغه اصلی کشور اکنون اشتغال و حل مشکلات کارگری است، گفت: جامعه کارگری در تمام طول دوران دفاع مقدس یکی از مهم ترین اقشار بوده و خدمات زیادی در راستای پیروزی انقلاب اسلامی ارائه داده است.

وی، افزایش اشتغال را منوط به افزایش و بهبود کیفیت تولیدات داخلی خواند، و افزود: باید بنگاه‌های اقتصادی کالایی را تولید کنند که از نظر کمیت و کیفیت خواسته‌های مشتری تامین شود .

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی، یکی از راه های تقویت و رونق اقتصادی کشور را تقویت بنگاه ها عنوان کرد، و افزود: آمریکا در صدد حفظ تحریم هاست در حالی که زمان تحریم ها خاتمه یافته است.

وی، با اشاره به آمار اشتغال آذربایجان‌غربی در بخش‌های مختلف اقتصادی در سال گذشته، عنوان کرد: سال گذشته در بخش خدمات ۴۵ درصد، بخش کشاورزی ۳۰.۸ درصد و در بخش صنعت ۲۴.۲ درصد اشتغال ایجاد شده است.

نقی زاده، با تاکید بر اینکه میزان اشتغال در بخش کشاورزی به میزان قابل توجهی کاهش یافته، ادامه داد: این کاهش به دلیل کم آبی و فروش محصولات با قیمت پایین است همچنین در بخش صنعت نیز به دلیل عدم وجود نقدینگی اشتغال کاهش قابل توجهی دارد.

وی، آذربایجان غربی را دارای ظرفیت های بالا در راستای جذب گردشگر و تبدیل به مرکز تولید لباس عنوان کرد، و افزود: درصدد هستیم با استفاده از تعدادی از طراحان ترکیه که اغلب اهل ایران هستند اقدام به راه اندازی شرکت های طراحی و تولید کنیم تا مردم خرید از استان را به سفرخارجی ترجیح دهند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی، عمده دلیل اعتراض کارگران به قراردادهای موقت را نوسانات ارزی و عدم اعتماد به کارفرما اعلام کرد، و افزود: در راستای انجام اقدامات اقتصادی در ایران آگاهی و بصیرتی وجود ندارد و درصورتی که بنگاه های اقتصادی سودده باشند کارفرماها اقدام به استخدام نیروی جدید می کند چرخه اقتصادی نیز به چرخه در می آید.

وی، در ارتباط با اعتراض چندین باره کارگران گروه فولاد ارومیه نسبت به پرداخت معوقات‌خود، خاطرنشان کرد: سال گذشته به دلیل تعطیلی کارخانه بیمه و مزایای کارگران قطع شده و مطالبات چندین ماه آنان معوقه داشت که با تلاش های اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی نسبت به حل این مشکل اقدام کرده و بیمه کارگری به آنان تعلق گرفت.

نقی زاده، با بیان اینکه آمریکا قادر به تحمل تحریم 40 ساله ایران به مدت 5 سال نیست، اظهار داشت: زمینه های گردشگری و توریسم فوق العاده بوده اما خدمات بسیار ضعیف است میراث فرهنگی متولی این امر است و باید زمینه های اقتصادی در خصوص گردشگری و توریسم را فراهم کند.

وی، بابیان اینکه نرخ بیکاری در استان بیشتر از کل کشور است، عنوان کرد: وضعیت اشتغال در استان در شرایط اورژانسی است چراکه بدهی میلیاردی بنگاه های اقتصادی برای نظام مشکل آفرین شده است.

انتهای پیام/

 

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=281457

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.