تاریخ : سه شنبه, ۲۸ اردیبهشت , ۱۴۰۰
3

مشارکت درآمدهای مالیاتی در عمران و توسعه شهر ها و روستا ها

  • کد خبر : 281411
  • 09 اردیبهشت 1397 - 10:24
مشارکت درآمدهای مالیاتی در عمران و توسعه شهر ها و روستا ها

مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان غربی گفت: در سال 1396 ، یک هزار و 915 میلیارد ریال عوارض مربوط به مالیات بر ارزش افزوده در استان وصول شده و جهت اجرای طرح های عمرانی در اختیار شهرداری ها و دهیاری های استان گذاشته شده است .

به گزارش اروم نیوز؛ یعقوب مزرعه لی در دیدار با فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی گفت: این پرداختی ها نسبت به سال 95 ، 18 درصد افزایش یافته است .

وی، سهم 42 شهرداری استان از این پرداختی را یک هزار  320 میلیارد ریال اعلام کرد و از رشد 21 درصدی آن نسبت به سال 95 خبر داد، و افزود: در این مدت 595 میلیارد ریال عوارض نیز در اختیار دهیاری های آذربایجان غربی قرار گرفته است که رشد 5/12 درصدی را نسبت به سال ماقبل نشان می دهد .

مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان غربی، به تغییرات صورت گرفته درنحوه توزیع عوارض بین شهرداری ها و دهیاری ها از سال گذشته نیز اشاره کرد، و ادامه داد: این تغییرات کاملا به نفع مناطق کم برخوردار بوده به نحوی که میزان برخورداری شهرستان هایی مثل چالدران و اشنویه از این عوارض به میزان 100 درصد افزایش یافته است .

وی، همچنین به موفقیت این اداره کل در وصول معوقات مالیاتی در سال 96 و تاثیر این اقدام در کاهش فشار مالیاتی به مؤدیان موجود اشاره کرد،و گفت: یک هزارو 800 میلیارد ریال از وصولی مالیات سال گذشته استان که حدود 30 درصد از کل وصولی است از محل وصول بدهی های معوقه مالیاتی تامین شده است .

مزرعه لی از شناسایی 6410 مؤدی جدید در استان در سال گذشته نیز خبر داد .

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=281411

نوشته های مشابه

28اردیبهشت
روی اشک تمساح پس انداز نکن!
28اردیبهشت
فرمانده جدید سپاه مهاباد معرفی شد
با حضور سردار شهسواری؛

فرمانده جدید سپاه مهاباد معرفی شد

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.