تاریخ : پنج شنبه, ۲۳ اردیبهشت , ۱۴۰۰
3

فعالیت بیش از 6 هزار عضو شورا در آذربایجان غربی

  • کد خبر : 281422
  • 09 اردیبهشت 1397 - 11:02
فعالیت بیش از 6 هزار عضو شورا در آذربایجان غربی

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری آذربایجان غربی گفت: بیش از 6 هزار نفر در شوراهای شهری و روستایی آذربایجان غربی فعالیت می کنند.

سیف الله مطلبی در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز ضمن تبریک نوزدهمین سالگرد تشکیل شورای اسلامی گفت: 6 هزار و 415 نفرعضو شورای شهر و روستا بوده که 237 نفر در سطح استان عضو شورای شهر و 6هزار و 178 نفر در 210 روستای آذربایجان غربی عضو شوراهای روستایی هستند.

وی، یکی از اهداف انقلاب اسلامی سپردن سرنوشت مردم به دست خود آنان عنوان کرد و افزود: پس از پیروزی انقلاب اسلامی در 9 اردیبهشت سال 58 حضرت امام خمینی(ره) فرمان تاریخی نسبت به تهیه آیین نامه شورای اسلامی را صادر کردند که در نهایت در اسفند سال 77 اولین دوره انتخابات شورای اسلامی برگزار شده و از 9 اردیبهشت سال بعد به طور رسمی این شورا فعالیت خود را آغاز کردند.

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری آذربایجان غربی، ادامه داد: علارغم تمام فرازو فرودها یک مسیر با تکامل در حال طی شدن است و دولت  در زمینه مایت از شوراها داشته و امیدداریم شوراها در بسترسازی  خدمات دهی فعالیت قابل توجهی داشته باشند.

وی، بابیان اینکه شوراها علاوه بر حوزه سیاسی و عمرانی می توانند در تمامی حوزه ها تصمیم گیر باشند، اظهار داشت: دولت در لایحه جامع مدیریت شهری علاوه بروظایف تعیین شده در قانون شوراها وظایف جدیدی دستگاه های اجرایی که حالت تصدی گری دولتی در سطح شهر ها و روستاها دارند به شوراها سپرده می شود.

مطلبی، با اشاره به اینکه در سطح استان از تمامی اعضای شوراهای شهری و روستایی تجلیل به عمل می آید تاکید کرد: انتظارات مردم انتظار بالایی نیست و خواهان ارائه شدن خدمات شهری در راستای رفاه  خود هستند و امیدواریم با احداث فرهنگ سراهای مختلف در مراکز مختلف شهر شاهد ارتقا فرهنگ شهر نشینی باشیم تا شوراها نیز بتواند تمام زمینه های رفاهی و اجتماعی را برای مردم فراهم کنند.

انتهای پیام/

 

لینک کوتاه : https://uromnews.ir/?p=281422

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.